• notifications1
  • menü

Bugün : 1 Mart 2024 Cuma

Kuş yemi

Phalaris brachystachys

 

Yem kanyaşı, kamışsı kuş yemi

Bitki Özellikleri Bataklıklarda yetişen çok yıllık, sürünücü rizomlu, 60-150 cm boyunda buğdaygil. Yaprak kınları şişkin değil, yaprak ayası 5-18 mm eninde. Başaklar 8-18 cm boyunda, başakçıklar kısa saplı. Yegane kanatsız kavuzlu Phalaris türü. Kullanım Olanakları Çayırlıklarda baskın olarak bulunan önemli yem bitkisi.

Kuş Yemi

Daneleri kuşlar tarafından toplandığı gibi, biçme ve silaja uygundur. Türün Yayılışı Türkiye’nin her bölgesinde 0-2700 m’ler arasındaki bataklıklarda, dere ve göl kenarlarında topluluklar oluşturmaktadır. Avrupa, Asya, Kuzey Afrika, Seylan, Kuzey Amerika.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi