• notifications1
  • menü

Bugün : 25 Eylül 2020 Cuma

ANA KATEGORİLER

Arı Yetiştiriciliği (Arıcılık)

Arıcılık, balarısı kolonilerinin beslenmesi ve bakımı ile arı ürünleri elde edilerek zirai kazanç sağlanan meslektir. Bu işi yapanlara arıcı denir. Arıcılıkta en çok bal üretimi hedeflenir. Bunun yanında balmumu, polen, arı sütü, arı zehiri ve propolis gibi arı ürünleri de elde edilebilir.
Devam →

Bitki Besleme (Gübreleme)

Gübreleme ile ilgili konular; azotlu gübreler, gübreleme nedir, fosforlu gübreler, potasyumlu gübreler, meyve ağaçlarında gübreleme zamanı, üre gübresi ne zaman atılır,gübre çeşitleri ve kullanım zamanları, en iyi gübre çeşitleri vb bilgiler yer almaktadır.
Devam →

Bitki Koruma (Hastalık & Zararlılar)

Tarımsal üretimi artırmak , korumak ve kalitesini yükseltmek amacı ile bitkileri hastalık ,zararlı ve yabancı otlardan koruma faaliyetidir. Bitki Hastalıkları : Bitkilerde hastalık yapan Mikroorganizmalara veya iç ve dış etkenlere bağlı olarak meydana gelen fizyolojik düzensizliklere denir. Bitki Zararlıları : Bitki ve ürünlerde dokuları tahrip etmek , özsuyu emmek ve bitki hastalık etmenlerini nakletmek suretiyle zarar yapan böcek , akar vs. gibi canlılara denir.
Devam →

Kültür Bitkisi Yetiştiriciliği

Bitki Yetiştiriciliği, kültür mantarı yetiştiriciliği, meyve yetiştiriciliği, sebze yetiştiriciliği, tarla bitkileri yetiştiriciliği, tıbbi bitki yetiştiriciliği, yem bitkileri yetiştiriciliği vb. yetiştiricilik bilgileri yer almaktadır.
Devam →

Havza Bazlı Desteklemeler

Türkiye'deki tarım havzaları Ve Havza bazlı destekleme modeli kapsamında Türkiye'deki tarım havzaları tam listesine ulaşmak için tıklayın.
Devam →

Hayvancılık (Büyük Ve Küçükbaş)

Hayvancılık Arıcılık Büyükbaş Hayvancılık İpek Böcekçiliği Collapse İthalat/İhracat, İthalat/İhracat At İthalat/İhracat Büyükbaş İthalat/İhracat Dondurulmuş Sperma İthalatı Kanatlı İthalat/İhracat Küçükbaş İthalat/İhracat Kanatlı Yetiştiriciliği Collapse Küçükbaş Hayvancılık, Küçükbaş Hayvancılık Keçi Yetiştiriciliği Koyun Yetiştiriciliği Kürk Hayvancılığı
Devam →

Hijyen ve Pest Kontrol

Özellikle Gıda Endüstrilerinde büyük önem arz eden Hijyen ve Sanitastonun yanı sıra Pest Kontrol (Haşere Mücadelesi) üzerine de notlar ve dokümanlar yer almaktadır.
Devam →

Kimyasal Bilgiler

Kimyasal Bilgiler; Analitik Kimya Ders Notları, Gıda Analizleri, Yem Analizleri, Su Analizleri, Temizlik Maddeleri Analizleri, Gıda Katkı Maddeleri, vb bilgiler yer almaktadır.
Devam →

Peyzaj ve Süs Bitkileri

Dış Mekan Bitkileri; Çalılar ve Süs Bitkileri, Çok Yıllık Bitkiler, İğne Yapraklı Bitkiler, Palmiye ve Benzerleri, Sarılıcı ve Tırmanıcı Bitkiler, Tek Yıllık ve Yer Örtücü Bitkiler Vb..
Devam →

Sistem Kalite Belgelendirme

Kalite yönetim sistemi belgeleri, işletmelerin yönetim yapısını kontrol etmeye ve kayıt altına alarak müşteri memnuniyetini sağlamaya yarayan belgelerdir. Bu Belgeler ile ilgili tüm sorularınızın yanıtları burada!
Devam →

Şifalı Bitkiler Rehberi

Şifalı bitkiler; otlar, yağlar, kremler, merhemler ve çaylar nelerdir. Hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Tüm bu soruların cevabı burada...
Devam →

Gthb Sınav Notları

Zirai ilaç bayilik sınavı, tarımsal yayım ve danışmanlık sınavı, gthb sınavda yükselme ders notları vb. notlar yer almaktadır.
Devam →

Diğer (Kategorisiz)

Tarım Ziraat Hayvancılık Üzerine ; Teoriden Pratiğe Biyolojik, Biyoteknik ve Kültürel Mücadele, Bakteriyoloji, Mikoloji, Viroloji, Herboloji, Entemoloji, nematoloji, Toksikoloji ve ekotoksikoloji vb ders notları ve dokümanlar yer almaktadır.
Devam →

Bilgi Rehberi

Yetiştiricilikten, sağlıklı beslenmeye, teknolojiden hayvanların yaşamına kadar pek çok farklı konudaki sizi gerçekten şaşırtacak eğitici ve öğretici faydalı bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler sayesinde hem hayatınız kolaylaşacak hemde yaşam kaliteniz artacaktır.
Devam →

KULLANICI GİRİŞİ

Kullanıcı Adınız

Şifreniz

Üye Ol Şifremi Unuttum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAŞLIKLAR
SİTE İSTATİSTİKLERİMİZ
  • Konular (4427)
  • Haberler (2680)
  • Resimler (5478)
  • Dokümanlar (1904)
  • Üyeler (13825)
reflesh

Çileğe mikroskopla bakıldığında tam ortasındaki küçük kısmın bir krala benzediği görülür.

WWW.SORHOCAM.COM

Başka yerde arama, tarıma dair aradığınız her ne varsa burada! Tarım Haberleri, bitki hastalıkları, zararlıları, gübreleme, ilaçlama ve daha fazlası...

"Facebook İletişim | WhatsApp İletişim"