• notifications1
  • menü

Bugün : 8 Aralık 2022 Perşembe

ALT KATEGORİLER

Kimyasal Analiz Yöntemleri

Asitler, Alkaliler Ve Tuzlar

Bu kategorimizde ; Adipik Asit, Akrilik Asit, Amonyum Klorür, Amonyum Per Sülfat, Amonyum Sülfat, Asetik Asit, Baryum Klorür, Betain, Boncuk Kostik, Borik Asit, Çinko Klorür, Demir Sülfat, Formik Asit, Fosforik Asit, Glukonik Asit, Hidroflorik Asit, Hidroklorik Asit, Kalsiyum Klorür, Kromik Asit vb. bahsedeceğiz.

Gıda Analizleri ; Ticari Glikoz Tayini, Suda Çözünmeyen Kül, Tuz Analizi, Tuzda İyot Tayini, Yağ Tayini, Yağlarda Sabunlaşma Sayısı, Yağlarda Sabunlaşmayan Madde Tayini, Yağsız Kakao Kütlesi Tayini, Reichert-Meissl Sayısı Tayini, Berliner- Koopman (Öz Kabartma ) Testi

Gıdalarda kullanılan kimyasal katkı maddeleri : Aroma, Asetik Asit, Askorbik Asit, Askorbik Asit, Benzoik Asit, Beta Karoten, Guar Gum, Kalsiyum Karbonat, Karmin, Katyonik Poli Elektrolit, Kireç, Ksantan Gum, Laktik Asit, Laktoz, Likit Parafin vb..

Solvent geniş kullanım alanına sahip sıvı halindeki bir maddedir. Solvent, bir katıyı, sıvıyı çözerek çözelti oluşturan bir maddedir diye tanımlayabiliriz. Yani solvent bir "çözücüdür".

Toplumun içme-kullanma (yemek yapma, diş fırçalama, temizlik ve benzeri) gereksinimleri için kullandığı şehir şebekeleri, kuyu, çeşme ve yine aynı amaçlarla kullanmak üzere teknik metotlarla tasfiye edilmiş dere, nehir ve göl suları içilebilir su olarak tanımlanır.

Aktif Oksijen Tayini Alkolde Çözünmeyen Maddelerin Tayini Asit Sayısı Tayini Fosfor Analizi İnorganik Sülfat Tayini Klorür Miktarı Tayini Metilen Mavisi Yöntemiyle Anyonik Deterjan vb. Analiz Metodları yer almaktadır.

Yem Analizleri; Asitte Çözünmeyen Kül Miktarı, Ham Protein Analizi, Ham Selüloz Tayini, Nem Tayini, Yağ Analizi, Kalsiyum Tayini (Titrimetrik Yöntem), Kül ve Organik Madde Tayini, LUFF- SCROLL Metodu ile Şeker Analizi, Nişasta Tayini, Mineral Tayini, Toplam Fosfor Analizi, Üre Analizi (Kalitatif Yöntem), Üre Tayini (Kantitatif Yöntem), Üreaz Akt...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Hintyağı Bitkisi Dünyanın En Zehirli Bitkisidir. Doğu Afrika, Hindistan’ın Doğal Bitkisidir. İçindeki Risin İsimli Toksin Özellikle Tohumlarında Fazladır. Tek Bir Tohum Yaklaşık 1-2 Gün İçinde Acı Verici Bir Ölüm Yaratır. Zehirlenme Başladıktan Sonra Durdurmak İmkansızdır Bir Panzehiri Yoktur. Kusma, Kanlı İshal Ve Yanma Hissi Başlıca Zehirlenme Belirtisidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya