• notifications1
 • menü

Bugün : 5 Şubat 2023 Pazar

Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları

Göz makyajı kişinin canlı ve çekici görünmesinde en önemli adım. Ben genel olarak göz makyajı yaparken katmanlı makyaj uygulamalarını seviyorum. Ancak tabi ki günlük hayatta çok ağır renkler kullanamıyorum. Göz makyajını; gece ve gündüz olarak 2’ye ayırarak anlatmaya karar verdim. Size vereceğim ipuçlarını kendim uyguluyorum ve geçekten güzel yorumlar alıyorum.

Günlük Göz Makyajı:

 • Çalışan bir bayansanız ya da sabahın erken saatlerinde bir işiniz var ise sizin için göz makyajının mutlaka açık tonlarda olması gereklidir.
 • Pembe ve nude tonları sabah makyajı için idealdir. Kahven renginin açık tonları ile gölgelendirme uygulamaları yapılabilir. Ben gölgelendirmeyi sevdiğim için sıkça bu uygulamayı yapıyorum.
 • Sabah göz çevrenize kapatıcı uygulaması yapmanız çok önemli. Özellikle göz altınıza yoğun bir şekilde uygulamanız gereken kapatıcıyı, göz kapağınıza uygulamanız da son derece önemli. Bütün gün yoğun tempoda çalışacak bayanlar için kalıcı bir göz makyajı ancak göz kapağına yapılan kapatıcı uygulaması ile mümkün olabilir.
 • Sabah makyaj yaparken eyeliner ya da kalem ince bir hat halinde sürülmelidir. Bu şekilde kaleminizin akması büyük sorun yaratmayacaktır.
 • Açık renkler kullanmanızın yanı sıra göz pınarınıza ve kaş altınıza beyaz far uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.
 • Kalıcı ve etkili bir rimel kullanın hatta pudranızdan kirpiklerinize biraz sürerek iki kat ya da üç kat uygulamanız gerekebilir.
 • Işıltılı göz farlarını kullanmaktan kaçının çünkü günlük makyaj ışıltı için çok uygun değildir.

 

Gece Göz Makyajı:

 1. Gece siyah ve koyu tonlar kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bakışlarınıza derinlik ve mana katarken aynı zamanda yüz hatlarınızın çok daha ortaya çıkmasına yardımcı olur.
 2. Koyu tonlar arasında geçiş yapmak kolaydır.
 3. Eyeliner uygulamasının göz yapınız üzerindeki etkisi koyu makyajda çok fazla belli olmamaktadır.
 4. Işıltılı makyaj gece makyajının en önemli tercihlerinden biridir.
 5. Gece makyajında doğru aydınlatmalar uygulamanız gerekmektedir. Kaş altınıza ve göz pınarınıza doğru bir şekilde beyaz göz farı uygulamanız gereklidir.
 6. Alt göz kapağınızın kirpik diplerine siyah far ile uygulama yapmalısınız. Bu buğulu bakışlara sahip olmanıza yeterli olacaktır.
 7. Gözleriniz büyük görünsün istiyorsanız kesinlikle iç kısmına siyah kalem sürmemeniz gerekiyor.
 8. Gözünüzün büyük görünmesi için iç kısmına beyaz kalem kullanmayı ihmal etmeyin.
 9. Kaşınızın altında kalan kemikli kısma koyu renk uygulama yapmayı unutmayın.
 10. Göz kapağınızın üzerine açık ve pırıltılı renkler sürün. Geçişlerin yumuşak olması için önce açık rengi sürüp sonra üzerine koyu renkleri yedirin.
 11. Gece makyajının kalıcılığı için sabitleyici sprey çok önemlidir. Sıcaktan ya da spotlardan etkilenmeyen bir makyajın en önemli ayrıntısıdır.
 12. Gece makyajınızda mutlaka geniş aralıklı takma kirpikler kullanın. Takma kirpik uygulamasından sonra maskara uygulaması yapıp; dibine eyeliner uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.

 

Bütün bu uygulamaları ben bir bir yapıyorum. Tabi ki günlük makyaj da olsa gece makyajı da olsa mutlaka göz çevrenizi temizlemeniz gerekli. Göz makyajınızın çok daha belirgin olmasını istiyorsanız kaş makyajını ihmal etmemenizde önemli bir ipucudur.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 03672

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Günlük Ne Kadar Su İçmeliyiz?

Günlük Ne Kadar Su İçmeliyiz?

Çok fazla su içmek kötü müdür? Susadığımızda aklımıza gelen ilk şeylerden biri bir bardak sudur. Bir bardak suyun sağladığı kadar hiçbir şey susuzluğumuzu söndüremez; fakat her şeyin aşırısı zararlıdır. Çok fazla su içmek de bizi zehirleyebilir. Su zehirlenmesi nedir? Su zehirlenmesi suyun zehirlemesi olarak da bilinir. Birden içilen çok...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Eczaneden Satın Alınan İlaçların Neredeyse Dörtte Biri Tropik Yağmur Ormanından Gelmektedir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya