• notifications1
  • menü

Bugün : 3 Mart 2024 Pazar

Kekik Bitkisi

  • Latince :Thymus sp
  • Familya : Lamiaceae
  • Anavatanı : Akdeniz
  • Mekan : Dış Mekan
  • Grup : Süs Ağaçları

Kekik Bitkisi

Tanımı: Kökleri 1 cm kadar kalınlaşabilen, yarı çalımsı, çok yıllık bir bitkidir. Üzeri tüylü dik büyüyen saplarının boyu 1m’ye kadar ulaşabilir. Kenarları hafif dişli yapraklar kalp şeklinden oval şekle kadar değişir. Pembe veya beyaz renkli çiçekleri vardır.

 

Işık İsteği: Doğrudan güneş alan yerlerde iyi yetişir.

 

Sıcaklık İsteği:  Sıcağı seven bir bitkidir.

 

Toprak İsteği: Hemen her toprakta yetişmekle beraber, tınlı-killi, alüvyal toprakları tercih eder. Kumlu topraklar uygun değildir.

 

Sulama:  Sulama yapılmadan kurak aylarda da yaşamını devam ettirebilir. Ancak yüksek verim elde etmek için yaz aylarında sulanmalıdır.

 

Üretimi: Tohum ve çelikle ile çoğaltılır.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(11590 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Kekik Bitkisi

Kekik Bitkisi

Kekik Bitkisi Latince :Thymus sp Familya : Lamiaceae Anavatanı : Akdeniz Mekan : Dış Mekan Grup : Süs Ağaçları Tanımı: Kökleri 1 cm kadar kalınlaşabilen, yarı çalımsı, çok yıllık bir bitkidir. Üzeri tüylü dik büyüyen saplarının boyu 1m’ye kadar ulaşabilir. Kenarları hafif dişli yapraklar kalp şeklinden oval şekle kadar değişir. ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi