• notifications1
  • menü

Bugün : 2 Ekim 2022 Pazar

Söğüt otu

Polygonum persicae

 

SÖĞÜT OTU (Polygonum lapathifolium)

Çobandeğnegiğiller familyasındandır. 30-100 cm boylarında dik ve dallı çok zaman kırmızı gövdeli uzunca tam yapraklı  bir yıllık  otsu bir bitkidir.Başaksı  çiçekleri  yeşilimsi  beyaz yada  pembe renklidir. Van  dolaylarında  taze yapraklı gövdeleri  sebze olarak  değerlendirilir.

Söğüt Otu

Esmer-parlak  siyah tohumları  2-3 mm boyutlarındadır. Bitkinin  mikrop öldürücü,idrar söktürücü,kan dindirici,ishal  giderici etkileri vardır. Dikkat oksalit asit içerdiği için böbrek taşı  olanlar karaciğer ve eklem  iltihabı hastaları  ölçülü  tüketilmelidir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 42828

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Polygonum Perfoliatum L. Otu

Polygonum Perfoliatum L. Otu

Polygonum perfoliatum L. (İstilacı Yabancı Otlar) Familyası : Polygonaceae Sinonimi : - İngilizcesi : Asiatic tearthumb Çevre İstekleri : - Morfolojisi : Çok yıllıktır. Gövdesi yatık olup, kısa, sert ve geriye dönük dikenlerle kaplıdır. Boğum kını yeşil olup boyu 2 cm’ye kadar ulaşabilir. Yaprak sapı 2.5-5 cm boyunda...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Mutluluk elin erişebileceği çiçeklerden bir demet yapma sanatıdır.B.Goddar

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya