• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Söğüt / Söğütgiller

Kaz ve ördek besliyorsanız havuzunuz var demektir. Bu havuzun tam ortasına bir söğüt dikebilirsiniz. Söğüdün su sorunu çözülmüş olacaktır. Söğüt yapraklarını ve-veya kabuğunu toplama su tankınız içine atın. Bu suyla sulayacağınız bitkiler faydasını görecektir. İçerisinde bol miktarda salisilik asit var. Aspirin söğüt ağacının kabuğunda yer alan salisilik asit ile yapılır.

 

Siğili anında tedavi ediyor. Ciltteki şişlikler veya kabarıklıkları da tedavi ediyor. Yapraklarını çay olarak da içebilirsiniz. Aspirin etkisi yapacaktır. İki evcikli olduğu için tek başına meyve vermez. (Foto: Salkım Söğüt)

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 77901

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Söğüt Ağacı Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Söğüt Ağacı Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Söğüt / Söğütgiller Kaz ve ördek besliyorsanız havuzunuz var demektir. Bu havuzun tam ortasına bir söğüt dikebilirsiniz. Söğüdün su sorunu çözülmüş olacaktır. Söğüt yapraklarını ve-veya kabuğunu toplama su tankınız içine atın. Bu suyla sulayacağınız bitkiler faydasını görecektir. İçerisinde bol miktarda salisilik asit var. Aspirin söğüt ağacı...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

İnsanların, senin hakkında ne düşündüklerini önemsemeyerek, ömrünü uzatabilirsin mesela. – Bukowski

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya