• notifications1
  • menü

Bugün : 5 Aralık 2022 Pazartesi

Andız / Servigiller

Akdeniz bitkisidir. Ardıca benzer. En çok da Katran Ardıcına. Kozalakları Katran Ardıcı’ndan daha büyüktür ve tohumları serbest değildir. Bir cinsli , iki evciklidir. Erkek ve dişi çiçekler aynı ağaç üzerindedir. 10-12 metre boy yapabilir. Odunu serttir. Taze kozalakları yenir, pekmez yapılır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 27567

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Andız Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Andız Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Andız / Servigiller Akdeniz bitkisidir. Ardıca benzer. En çok da Katran Ardıcına. Kozalakları Katran Ardıcı’ndan daha büyüktür ve tohumları serbest değildir. Bir cinsli , iki evciklidir. Erkek ve dişi çiçekler aynı ağaç üzerindedir. 10-12 metre boy yapabilir. Odunu serttir. Taze kozalakları yenir, pekmez yapılır.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Meşe Ve Kayın Ağacından Buharlaşan Hava Bir Gün İçinde Yaklaşık 100 Litreyi Bulur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya