• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Fare kulaklı boynuz otu

Cerastium perfoliatum

 

Üretimi

Üretimleri, tohum, çelik ya da kök parçaları ile olur. Tohumla üretimde dökülen tohumlar ya tekrar çıkarlar ya da erken ilkbahar da ekilerek üretilirler. Ekim genellikle saksılara ya da ilkbaharda camekânlarda yastıklara yapılır. Güneşli ve sıcak yerlerde açık alana da ekimleri yapılabilir. Çelik veya kök parçaları ile üretimde Nisan-Eylül ayları arasında dikimleri yapılır. Melez çeşitlerde tohum ekimi ile orijinal bitki elde etmek zordur.Bunun için vegetatif yolla yapılan üretim en iyi yoldur.

Ekolojik İstekleri

Güneşli, yarı gölge yerlerde ve ılıman iklimlerde yetişir. Besin maddesince fakir ve nemli toprakları tercih ederler. Kuraklığa ve soğuğa dayanıklıdır. Sık, az ve düzenli sulanmalıdır.

 

Peyzajda Kullanımı

Kaya bahçelerinde, çiçek parterlerinde, çeşitli şekillerin oluşturulmasında ve yol şevlerinin sağlamlaştırılmalarında kullanılır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 17096

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Fare Kulağı Otu Nedir?

Fare Kulağı Otu Nedir?

Fare kulağı Anagallis arvensis Fare Kulağı (Anagallis arvensis) Çuhaçiçeğigillerden; tohumları kuşyemi olarak kullanılan güzel kokulu, çiçekleri beyazımtırak erguvan renginde bitkidir. Dallarının ucunda, küçük demetler halinde bulunur. Yapraklarının altı tüylüdür. Yaz aylarında toplanıp, kurutulur. Terpinol, terpinin vethymol gibi kokulu ma...

Fare Kulaklı Boynuz Otu Nedir?

Fare Kulaklı Boynuz Otu Nedir?

Fare kulaklı boynuz otu Cerastium perfoliatum Üretimi Üretimleri, tohum, çelik ya da kök parçaları ile olur. Tohumla üretimde dökülen tohumlar ya tekrar çıkarlar ya da erken ilkbahar da ekilerek üretilirler. Ekim genellikle saksılara ya da ilkbaharda camekânlarda yastıklara yapılır. Güneşli ve sıcak yerlerde açık alana da ekimleri yapılabi...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Her başarı ilk başta bir hayaldi. En büyük çınar bir dalda, en güzel kuş bir yumurtada saklıdır. Hayaller de gerçeklerin tohumu ve yumurtasıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya