• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Aroma Tanımı ve Kullanım Alanı

Aromalar, koku ve/veya tat vermek ya da gıdaların sahip olduğu koku ve/veya tadı kuvvetlendirmek ya da değiştirmek amacıyla gıdalara ilave edilen ürünlerdir.  Aromalar, gıda ve ilaç endüstrilerinde son üründeki istenmeyen tat ve kokuyu maskelemek amacıyla da kullanılmaktadır. 


Aromayı oluşturan koku ve tat verici özelliğe sahip bileşenleri homojen şekilde bir arada tutabilmek ve endüstriyel kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla üretim teknolojisine bağlı olarak hoş koku formüllerinde çeşitli taşıyıcılar ve gıda katkı maddeleri yer almaktadır. 


Aromalar, son tüketici tarafından direkt olarak kullanılmaz; üretim esnasında "g/kg" - "g/l" düzeyinde ürün formüllerine ilave edilir. Gıda sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Aladdin

27.12.2019 16:12:11

Aromaların üretimiyle alakalı bilgi almam mümkün mü ?

Güvenlik Kodu : 34853

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Aroma Tanımı ve Kullanım Alanı Nelerdir?

Aroma Tanımı ve Kullanım Alanı Nelerdir?

Aroma Tanımı ve Kullanım Alanı Aromalar, koku ve/veya tat vermek ya da gıdaların sahip olduğu koku ve/veya tadı kuvvetlendirmek ya da değiştirmek amacıyla gıdalara ilave edilen ürünlerdir. Aromalar, gıda ve ilaç endüstrilerinde son üründeki istenmeyen tat ve kokuyu maskelemek amacıyla da kullanılmaktadır. Aromayı oluşturan koku ve tat ver...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Maydonozda Ispanaktan Daha Fazla Demir Vardır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya