• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Imam kavuğu

Abutilon theophrastii

Bu bitki 2 m boyunda büyür ve 15-25 cmlikde geniş kadife gib kalp şeklinde yaprakları vardır. Çiçek tohumları serbest bırakmak için uzunlamasına bölünmüş düğme şeklinde 4 cm çapında sarı veya turuncu kapsüllere olgunlastiri. Çiçek ve bitkiler meyveli bir kokuya sahiptir.


Kadife başta ekili bir otdur, özellikle mısır tarlalarında büyür, ve aynı zamanda yol kenarlarında ve bahçelerde bulunabilir. Bu bitki kadife gibi tarımda kullanılan zengin ve ekili topraklar tercih eder.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 30565

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Imam Kavuğu Otu Nedir?

Imam Kavuğu Otu Nedir?

Imam kavuğu Abutilon theophrastii Bu bitki 2 m boyunda büyür ve 15-25 cmlikde geniş kadife gib kalp şeklinde yaprakları vardır. Çiçek tohumları serbest bırakmak için uzunlamasına bölünmüş düğme şeklinde 4 cm çapında sarı veya turuncu kapsüllere olgunlastiri. Çiçek ve bitkiler meyveli bir kokuya sahiptir. Kadife başta ekili bir otdur, özell...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Finlandiya'da Yetişen Çam Ağaçlarının Kökü 50 Km.den Fazladır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya