• notifications1
  • menü

Bugün : 28 Ocak 2023 Cumartesi

Nbs - 75 Yetiştiriciliği

Dünya'da yem bitkileri arasında ekimi hızla yaygınlaşan yeni bir yem bitkisidir. Yoncaya mükemmel alternatif baklagiller familyasından bir yem bitkisidir. Bitki tipi ve tohum olarak yoncaya çok benzemekle beraber çok daha boylu ve geniş yapraklıdır. Tüm hayvancılık dallarında yüksek kalite ve besin değerinden dolayı mükemmel sonuçlar verir.

 

YONCADAN VERİMLİ... YONCADAN BESLEYİCİ...

 

Yoncadan 3 hafta daha erkencidir. Bu nedenle yıllık biçim sayısı yoncadan fazladır. Yoncadan %30 daha verimlidir. Bitki boyu 3 metreye kadar ulaşabilmektedir. Yoncadan ortalama %25 daha fazla besin değerine sahiptir.  Hayvancılıkta, protein dâhil, tam sindirilebilir yem değerlerine sahiptir.  Yaş protein %45’lere kadar çıkabilmektedir. Kuru otta bulunan protein değeri yoncadan %30 fazladır. Genel besin değerleri olarak yoncadan çok daha zengindir. Biçim sırasında, yoncanın aksine yapraklarını dökmez ve yaprakta bulanan besin değerleri kaybolmadığından, hayvan tarafından tüketilebilir. Yoncanın aksine, yaş yem olarak kullanıldığında hayvana herhangi bir rahatsızlık vermez.

Nbs - 75 Yetiştiriciliği

Her türlü iklimde yetişebilme adaptasyonuna sahiptir. Soğuk ve sıcak iklim koşullarına oldukça dayanıklıdır. Deniz seviyesinden, çok yüksek dağ yamaçlarına kadar yetişebilir. Toprak seçiciliği yoktur. Hastalıklara ve böcek zararlarına karşı dayanımı yüksektir.

 

Yabancı otlara karşı rekabeti çok yüksektir. 3. Yıldan sonra, ek tohum ekimi olmadan, kökten de yayılabildiğinden dolayı tüm otları bastırabilme özeliğine sahiptir. 7 ile 12 yıl tarlada kalma özeliğine sahiptir. Toprağa organik madde ve humus acısından mükemmel şekilde zenginleştirir. Erozyon ve dış etkilere karşı korur. Topraktaki bakteriyel aktiviteyi hızla artırır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 27024

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Nbs - 75 Yetiştiriciliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Nbs - 75 Yetiştiriciliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Nbs - 75 Yetiştiriciliği Dünya da yem bitkileri arasında ekimi hızla yaygınlaşan yeni bir yem bitkisidir. Yoncaya mükemmel alternatif baklagiller familyasından bir yem bitkisidir. Bitki tipi ve tohum olarak yoncaya çok benzemekle beraber çok daha boylu ve geniş yapraklıdır. Tüm hayvancılık dallarında yüksek kalite ve besin değerinden dolayı mük...

Nbs-75 Yem Bitkisi Nedir?

Nbs-75 Yem Bitkisi Nedir?

Nbs75 Yem Bitkisi Dünya da yem bitkileri arasında ekimi hızla yaygınlaşan yeni bir yem bitkisidir. Yoncaya mükemmel alternatif baklagiller familyasından bir yem bitkisidir. Bitki tipi ve tohum olarak yoncaya çok benzemekle beraber çok daha boylu ve geniş yapraklıdır. Tüm hayvancılık dallarında yüksek kalite ve besin değerinden dolayı mükemmel s...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Üstada sorarlar sеvgi mi nеfrеt mi diyе, “nеfrеt” diyе cеvap vеrir vе еklеr; çünkü onun sahtеsi olmaz.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya