• notifications1
 • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Sarımsak “doğa mucizesi” olarak bilinir.. Sarımsağın faydaları saymakla bitirilemez ve yeni araştırmalar bu mucize bitkinin yeni faydalarının olduğunu da ortaya çıkarıyor.

Sarımsak nasıl tüketilirse daha faydalı olur?

 1. Bir parça ezilmiş sarımsak, yüzünüzde çıkan uçuğun çok hızlı şekilde şişliğinin azalmasını sağlar ve ağrısını da dindirir.
 2. Günlük olarak bol şekilde sarımsak tüketirseniz vücudunuzdaki yağ depolanması azalacaktır bu da kilo almanızı önleyecektir.
 3. Sarımsak kaşıntılı mantar hastalıklarına da faydalıdır. Ilık suyun içerisine ezilmiş sarımsağı ekleyin ve ayağınızı bir müddet içinde bekletin. Sarımsak aynı zamanda sedef hastalığını da hafifletebilen bir özelliğe sahiptir.
 4. Sarımsak her gün yenilirse bağışıklık sistemi güçlenecek ve soğuk algınlığından korunmada oldukça etkili olacaktır.
 5. Sarımsak en iyi bitki koruyucudur. Bunun için sarımsak ve mineral yağ kabuğu kullanıp doğal bir tarım ilacı üretebilir ve bitkilerinizi koruyabilirsiniz.
 6. Sarımsak sayesinde elinizde oluşan kıymığı rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Kıymığın üzerine bir dilim sarımsağı yerleştirmeniz ve parmağı bandajla sarmanız yeterli olacaktır.
 7. Sarımsakla cam çatlaklarını yok edebilirsiniz. Bunun için bir diş sarımsağı ezip camdaki çatlak üzerine sürüp fazlalığı silmeniz yeterlidir. Sarımsak en iyi doğal yapıştırıcıdır.
 8. Sarımsak saç problemlerinizi en iyi şekilde giderebilir. Ezilen bir diş sarımsağı saç derinize sürüp saçınıza masaj yapabilirsiniz.
 9. Sarımsak kanser riskini de azaltıyor. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Alphan, sarımsağın, çiğnenerek yenildiği takdirde kanser olma riskini azalttığını belirtmiştir.
 10. Sarımsak’ın yutarak değil, çiğneyerek tüketilmesinin daha faydalı olduğu yine bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir sonuçtur.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 61201

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Sarımsak Nasıl Tüketilirse Daha Faydalı Olur?

Sarımsak Nasıl Tüketilirse Daha Faydalı Olur?

Sarımsak doğa mucizesi” olarak bilinir.. Sarımsağın faydaları saymakla bitirilemez ve yeni araştırmalar bu mucize bitkinin yeni faydalarının olduğunu da ortaya çıkarıyor. Sarımsak nasıl tüketilirse daha faydalı olur? Bir parça ezilmiş sarımsak, yüzünüzde çıkan uçuğun çok hızlı şekilde şişliğinin azalmasını sağlar ve ağrısını da dind...

Sarımsak Kokusunu Çıkarmak İçin Mutlaka Yapın!

Sarımsak Kokusunu Çıkarmak İçin Mutlaka Yapın!

Ellerdeki sarımsak kokusunu çıkarmak için avucunuza biraz tuz alıp, hafifçe nemlendirdikten sonra iyice ovalayın. Sabunla da iyice yıkarsanız sarımsak kokusunun çıkmış olduğunu göreceksiniz.

Ellerinizi Kokutmadan Sarımsak Soymak İçin Mutlaka Yapın!

Ellerinizi Kokutmadan Sarımsak Soymak İçin Mutlaka Yapın!

Birçok kişi sarımsak soymayı sevmez. Bunun nedeni ellerinin uzun süre sarımsak kokmasıdır. Size sarımsak soymanın kolay, pratik ve kokusuz yöntemini anlatacağız. Bunun sarımsakları dişlere ayırın. Sonra bir kavanozun içine doldurun. Kavanozun içine bir kaç edit karafil de atın. Kavanozun ağzını kapatın ve hızlı bir şekilde sallamaya başlayın....

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımız önemlidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya