• notifications1
 • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Tuvaletler evlerin de farklı mekanların da en çok kullanılan ve bundan dolayı da en çok kirlenen yerlerindendir. Birçok kişi tuvaletler konusunda çok hassastır ve temizliği ilk sırada gelmektedir. Bunun için özellikle ev kadınları hergün belli saatlerini tuvaletin ve kozetin temizliğine ayırırlar. Tuvaletlerin temizlenmesi için genellikle ağır kimyasal maddeler içeren temizleyiciler kullanılır. Şimdi sizleri tuvalet ve klozetinizi kolay, ucuz ve çevre dostu ürünlerle temizleyip dezenfekte etmenin yöntemlerini anlatacağız.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

 1. 1/2 su bardağı karbonat
 2. 1/4 su bardağı doğal sıvı sabun
 3. 10 damla uçucu yağ (isteğe bağlı)
 4. 1/4 su bardağı hidrojen peroksit (oksijenli su)
 5. 1 su bardağı sıcak su
 6. 1/4 su bardağı sirke
 7. Büyük karıştırma kabı
 8. Çırpma teli
 9. Huni
 10. Plastik şişe

 

Yapılışı:

Doğal sıvı sabun ile karbonatı büyük bir kase içine koyun. Eğer hazırlayacağınız temizleyicinin sevdiğiniz bir kokudan oluşmasını istiyorsanız, o zaman içine bir kaç damla uçucu yağ ekleyin. Okaliptüs, limon, portakal, ya da biberiye bu temizleyici için güzel olabilecek kokulardır. Bu bitkilerde aynı zamanda antebakteriyel özellik de bulunmaktadır. Ölçme kabı ile doğal beyazlatıcı olan hidrojen peroksit (oksijenli suyu) ilave edin.

 

Yavaş yavaş karıştırın. Karıştırma işlemi sırasında sıcak suyu da yavaş bir şekilde ekleyin. Ardından sirkeyi ilave edin. Sirke eklenirken karışım köpüreceği için bu işlemi de yavaş bir şekilde yapın. Köpürme durana kadar karıştırmaya devam edin. Sonra bir huni kullanarak plastik şişenin içine klozet temizleyicisi doldurun. Ardık banyo ve tuvaletinizin temizlemek için hazırsınız.

 

Hazırladığınız karışımı temizlik yapacağınız alana sıkın. 5 ile 10 dakika arasında kalsın. Ardından bir fırça yardımıyla klozetinizi ovun. Fırçalama bittikten sonra klozetinizi durulayın. Tertemiz, mis kokulu ve dezfenkte edilmiş klozetiniz yeniden kullanıma hazırdır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 43065

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Tuvalet Temizliği Ve Hijyeni İçin Mutlaka Okuyun!

Tuvalet Temizliği Ve Hijyeni İçin Mutlaka Okuyun!

Tuvaletler evlerin de farklı mekanların da en çok kullanılan ve bundan dolayı da en çok kirlenen yerlerindendir. Birçok kişi tuvaletler konusunda çok hassastır ve temizliği ilk sırada gelmektedir. Bunun için özellikle ev kadınları hergün belli saatlerini tuvaletin ve kozetin temizliğine ayırırlar. Tuvaletlerin temizlenmesi için genellikle ağır k...

Tereyağı Ve Tuvalet Kağıdından Mum Yapın!

Tereyağı Ve Tuvalet Kağıdından Mum Yapın!

Tereyağı ve tuvalet kağıdından 3 – 4 saat yanacak bir mum yapabilirsiniz. Öncelikle tereyağını, ambalajının üstünden bıçak yardımıyla ikiye bölün. Mumu yaparken ambalajsız kenar üstte kalacak ve bu kenara kürdan yardımıyla dibine kadar bir delik açın. Bu sırada, bir parça tuvalet kağıdını sıkıştırarak ip haline getirin. Bu ipi, kürdan yard...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

"Şükretmeyi öğrenmeyen nankör elbette şikâyet eder" Eddi Anter

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya