• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Toz almak sinir bozucu bir iştir. Her gün toz alırsınız ama yine bakarsınız ki yine aynı yerler tozlanmış. Şimdi size toz almak için evinizinde veya işlerinizde kullanabileceğiniz tek kullanımlık ıslak mendil yapımını anlatacağız. Çevre ve bütçe dostu bu ıslak mendiller ile toz almak sizin için büyük kolaylık olacak ayrıca keyifli hale gelecek.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

  1. 1 su bardağı toz sprey
  2. Küçük kase
  3. Bir limon kabuğu
  4. 4 ila 5 dal biberiye (isteğe bağlı)
  5. 4×4 santimlik pamuk kumaşlar
  6. Ağzı kapanan cam kap

 

Yapılışı:

Bir fincan toz spreyi küçük bir kasenin içine koyun. Eğer toz sprey kullanmak istemiyorsanız ya da toz spreyin iyi karışmayacağından endişe ediyorsanız o zaman bu karışımı kendiniz yapın. 1.5 su bardağı sunun içine 1.5 su bardağı beyaz sirke koyun.

 

Sıvı hazırladıktan sonra bir limon kabuğunu kesin. İsterseniz bir miktar da taze narenciye kokusu ekleyebilirsiniz. Yine tercihinize bağlı olarak uçucu yağlardandan da birkaç damla ilave edebilirsiniz. Doğal bir antibakteriyel olması sebebiyle taze biberiye yapraklarından da ilave edin. Ayrıca biberiyenin çok hoş kokusu evinizi de ferahlatacaktır.

 

Bu karışımın içine pamuklu bezlerinizi koyun. Pamuklu bezlerinizi daha önceden 4 santin kare olacak şekilde kesmiş olmanız gerekiyor. Tüm bezleri bu karışımı içine batırın ve çıkartarak sıkın. Üzerinde fazla sıvı kalmaması gerekiyor. Bu mendilleri ağzı kapalı bir kavanoza koyun. Mendilleri yerleştirirken istediğiniz halinde limon kabukları ve biberiye dallarını da mendillerin arasına koyun. Böylece her ikisinin kokusu mendillere iyice nüfus edecektir. İhtiyacınız olması halinde içinde bir tane çekin ve kullanın. Kavanoz içindeki ıslak mendillerin kurumaya başlaması halinde ise üzerine biraz su sıkabilirsiniz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 52307

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir?

Hızlı Okuma Teknikleri Nelerdir?

Hızlı Okuma Teknikleri Hızlı Okuma iki temele dayanır. Bunlar: Göz, egzersizlerle, gitgide daha hızlı görmeyi öğrenebilir; tıpkı ağırlık çalışmakla kol kaslarının gelişmesi gibi. Beyin, gene egzersizlerle geniş kelime gruplarını bir bakışta görmeyi öğrenebilir. Peki Nedir Bu Hızlı Okuma? Okuma esnasında, göz metin üzerinde soldan sağa doğr...

Tek Kullanımlık Islak Mendil Nasıl Yapılır?

Tek Kullanımlık Islak Mendil Nasıl Yapılır?

Toz almak sinir bozucu bir iştir. Her gün toz alırsınız ama yine bakarsınız ki yine aynı yerler tozlanmış. Şimdi size toz almak için evinizinde veya işlerinizde kullanabileceğiniz tek kullanımlık ıslak mendil yapımını anlatacağız. Çevre ve bütçe dostu bu ıslak mendiller ile toz almak sizin için büyük kolaylık olacak ayrıca keyifli hale gelecek. ...

Beyazlayan Saçlarınızı Tekrar Eski Rengine Döndürmek İçin

Beyazlayan Saçlarınızı Tekrar Eski Rengine Döndürmek İçin

Beyazlayan Saçlarınızı Tekrar Eski Rengine Döndürmek İçin Saçlar zaman içinde yavaş yavaş beyazlamaya başlar. Saçların beyazlaması sadece ileri yaşlarda değil, gençlerde de görülebilen bir durumdur. Beyaz saçlardan kurtulmak için genellikle başvurulan yöntem, saçı kimyasal boyalarla boyamaktır. Ancak, şimdi size vereceğimiz doğal, sağlıklı ve b...

Kızartma Yağını Tekrar Kullanmak İçin Mutlaka Yapın!

Kızartma Yağını Tekrar Kullanmak İçin Mutlaka Yapın!

Kızartma yağını bir kaç kez kullanabilirsiniz.Kullanılır durumda olup olmadığını anlamak için kızgın yağın içerisine bir dilim ekmek atın.Ekmekte kara lekeler oluşmuyorsa kullanabilirsiniz.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Herkes aynı şeyi düşünüyorsa,hiç kimse fazla bir şey düşünmüyor demektir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya