• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Sıcak lav su ile karıştığından sertleşir ve ponza taşı oluşur. Ponza taşları nazikçe cildi çizmeden ölü derileri uzaklaştırır ve yumuşaklık verir. Ponza taşını genellikle topuklarımız ve dirseklerimiz için kullanıyoruz. Oysa kullanabileceğimiz farklı alanlar da var. İşte bu alanlar:

Eski Yunanlılar vücutlarındaki tüyleri yok etmek için pomza taşı kullanıyorlardır. Siz de bu amaç için kullanabilirsiniz. Ponza doğal bir tüy alıcı gibi görev yapar. Vücudunuzu sıcak ve yumuşak olana kadar banyo veya duş içinde ıslatın. Ponza taşını ıslatın ve vücudunuzu nazik bir şekilde dairesel hareketlerle ovun. Yaklaşık 30 saniye içinde, sürtünmeden sonra ovduğunuz bölgedeki tüylerin yok olduğunu göreceksiniz. Aslında bu tüyleri tıraş etmek gibidir. Tüyler deriye yakın bir bölgede kalır. Bu işlemi yaparken hiçbir ağrı hissetmiyor olmanız gerekir. Kesinlikle çok sert bastırarak yapmayın.

 

Giysilerdeki lekeleri çıkarın. Ponza yumuşak, gözenekli yüzeyi ile giysileri ovmak için mükemmel bir araçtır. Kesinklikle tüylenme yapmaz. Eğer temizlemek istediğiniz bir kazağınız varsa, düz bir yüzeye koyun. Dairesel hareketlerle lekelerin üzerini ponza taşıyla ovun. Giysilerin liflerinin zarar görmemesi kesinlikle çok fazla bastırmayın. Göreceksiniz, hafif bir hareketle lekeleri çıkarmanız mümkün olacaktır. Ayrıca giysiniz tüylenmeyecektir.

 

Tuvaleti temizlemek için kullanın. Ponza tuvalet içerisinde metal lekelerini çıkarmak için kullanabilirsiniz. İşe başlamak için bir çift eldiven giyin. Sonra tuvat içindeki metal lekelerini pomza taşıyla ovun. Daha inatçı lekeler için tuvalet temizleyicisi kullanabilirsiniz. Tuvalet temizliği ve vücut kullanımı için ayrı ayrı taşlar kullandığınızdan emin olun. Her iki amaç için aynı taşı kesinlikle kullanmayın.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 19630

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Ponza Taşının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

Ponza Taşının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

Sıcak lav su ile karıştığından sertleşir ve ponza taşı oluşur. Ponza taşları nazikçe cildi çizmeden ölü derileri uzaklaştırır ve yumuşaklık verir. Ponza taşını genellikle topuklarımız ve dirseklerimiz için kullanıyoruz. Oysa kullanabileceğimiz farklı alanlar da var. İşte bu alanlar: Eski Yunanlılar vücutlarındaki tüyleri yok etmek için pomza ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Anne sütünü arttıran anason-mürver-lahana-rezene vs. gıdalar, hayvanın sütünü de arttırır. Süt artırmak için her yola başvuran yem fabrikalarının dikkatine arz olunur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya