• notifications1
  • menü

Bugün : 15 Haziran 2024 Cumartesi

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Doğal patates nişastası, diğer nişastalara göre daha geniş granül yapısının yanı sıra, saydamlığı ve viskozitesi yüksek bir hamur oluşturma özelliği ile de bilinir.  Ortalama granül büyüklüğü 30 mikron olsa da, granül çapları 5 ile 100 mikron arasında değişmektedir. Patates nişastasında amiloz oranı %20-21 arasında, amilopektin oranı ise %79-80 arasında değişmektedir. (Ortalama 1:4) . Jelleşme derecesi, diğer doğal nişastalarla karşılaştırıldığında, doğal patates nişastasının çok daha düşük derecelerde jelleşmeye başladığı görülür. (59-68°C).

Patates Nişastası Uygulama Alanları

  1. Gıda Sektörü:  Unlu mamüller & pastacılık, et ürünleri, kuruyemiş ve çerezler, çorbalar, soslar ve ekmek mayası üretimi. 
  2. Tekstil Sektörü: Patates nişastası tekstil sektöründe ağırlıklı olarak haşıl uygulamalarında kullanılır. 
  3. Kağıt Sektörü:  Patates nişastası, kağıt üretiminde kullanılan temel maddelerden biridir. 
  4. Diğer Sektörler: Yem sektörü, madencilik sektörü, su arıtma, inşaat, tutkal, kozmetik ve petrol sektörleri de patates nişastasının çeşitli uygulama alanlarının olduğu sektörlerdendir.
x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Murtafa

18.03.2021 00:49:49

Patetez suyu deri içinden nasıl atılır

(97248 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları Doğal patates nişastası, diğer nişastalara göre daha geniş granül yapısının yanı sıra, saydamlığı ve viskozitesi yüksek bir hamur oluşturma özelliği ile de bilinir. Ortalama granül büyüklüğü 30 mikron olsa da, granül çapları 5 ile 100 mikron arasında değişmektedir. Patates nişastasında amiloz ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi