• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Doğal patates nişastası, diğer nişastalara göre daha geniş granül yapısının yanı sıra, saydamlığı ve viskozitesi yüksek bir hamur oluşturma özelliği ile de bilinir.  Ortalama granül büyüklüğü 30 mikron olsa da, granül çapları 5 ile 100 mikron arasında değişmektedir. Patates nişastasında amiloz oranı %20-21 arasında, amilopektin oranı ise %79-80 arasında değişmektedir. (Ortalama 1:4) . Jelleşme derecesi, diğer doğal nişastalarla karşılaştırıldığında, doğal patates nişastasının çok daha düşük derecelerde jelleşmeye başladığı görülür. (59-68°C).

Patates Nişastası Uygulama Alanları

  1. Gıda Sektörü:  Unlu mamüller & pastacılık, et ürünleri, kuruyemiş ve çerezler, çorbalar, soslar ve ekmek mayası üretimi. 
  2. Tekstil Sektörü: Patates nişastası tekstil sektöründe ağırlıklı olarak haşıl uygulamalarında kullanılır. 
  3. Kağıt Sektörü:  Patates nişastası, kağıt üretiminde kullanılan temel maddelerden biridir. 
  4. Diğer Sektörler: Yem sektörü, madencilik sektörü, su arıtma, inşaat, tutkal, kozmetik ve petrol sektörleri de patates nişastasının çeşitli uygulama alanlarının olduğu sektörlerdendir.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Murtafa

18.03.2021 00:49:49

Patetez suyu deri içinden nasıl atılır

Güvenlik Kodu : 49622

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Patates Nişastası Özellikleri Ve Kullanım Alanları Doğal patates nişastası, diğer nişastalara göre daha geniş granül yapısının yanı sıra, saydamlığı ve viskozitesi yüksek bir hamur oluşturma özelliği ile de bilinir. Ortalama granül büyüklüğü 30 mikron olsa da, granül çapları 5 ile 100 mikron arasında değişmektedir. Patates nişastasında amiloz ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Bolivya'da yetişen, az rastlanır bir bitki (puya raimondii) 150 yılda bir çiçek açar.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya