• notifications1
  • menü

Bugün : 15 Haziran 2024 Cumartesi

Antep Fıstığı Aşısı

  1. Antep fıstığı ağacından aşı kalemi alınıyor ve üzerinden henüz uyanmayan gözler olan kabuk yukarıdaki gibi kesilip kaldırılarak alınıyor.
  2. Melengeç (mineç) gövdesi üzerinde "T" şeklinde yapılan bir çizik yapılarak, kabuklar yukarıda görüldüğü şekilde kaldırılır.
  3. Aşı kaleminden alınan kabuk anaç üzerine yerleştirilir.
  4. Anaca yerleşitirilen kabuk üzerindeki göz açıkta kalacak şekilde diğer kısımlar sıkıca sarılır ve aşı tamamlanır.
x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Mustafa Ince

25.05.2024 20:16:45

Menengiç ağacına hangi ayda fıstık aşısı yapılır

(85772 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Melengeç Ağacına Antep Fıstığı T Aşısı Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır?

Melengeç Ağacına Antep Fıstığı T Aşısı Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır?

Antep Fıstığı Aşısı Antep fıstığı ağacından aşı kalemi alınıyor ve üzerinden henüz uyanmayan gözler olan kabuk yukarıdaki gibi kesilip kaldırılarak alınıyor. Melengeç (mineç) gövdesi üzerinde T şeklinde yapılan bir çizik yapılarak, kabuklar yukarıda görüldüğü şekilde kaldırılır. Aşı kaleminden alınan kabuk anaç üzerine yerleştirilir. Ana...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi