• notifications1
  • menü

Bugün : 18 Temmuz 2024 Perşembe

Isırgan Otu Çayının Faydaları Ve Zararları

Isırgan otu çayı, direk olarak ısırganın faydalarını barındıran mükemmel çaylardan biridir. Bilindiği gibi ısırgan otu farklı işlemlerden geçirilerek tıbbi ilaçlar içerisinde kullanılacak hale getirilmektedir. Öyle ki bu bitkiyi çay yaparak sizlerde vücudunuza daha doğal bir şekilde alabilirsiniz. Özellikle mayıs ve nisan aylarında bu otu çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu durumun dışında diğer zamanlarda bu otun kurutulmuş olanlarını bulabilirsiniz. Birçok insan ısırgan otu çayı yapabilmek için zamanında ısırgan otunu toplayarak kurutur ve kış aylarında faydalarından yararlanmak amacı ile çay yaparak tüketir. Eğer sizlerde bu gibi bitkiler ile birçok sorununuza fayda bulmak istiyorsanız ısırgan otu çayını tüketebilirsiniz.

Isırgan Otu Çayının Faydaları

Isırgan otu çayının bitkisi kişinin cildine değdiği zaman içerisinde bulunan emegenz adlı tüyler nedeni ile çok şiddetli kaşıntılar ve kabarma durumlarına neden olabilmektedir. Isırgan otu çayı, son derece faydalı bir bitkidir. Bu faydalarını sağlayan mineraller en çokta C vitamini, A vitamini ve D vitamini başta olmak üzere diğer bitkilerde bulunmayan formik asit bulunmaktadır. İçerisinde bulunan bu vitaminler ile çok daha farklı faydaları bulunmaktadır. Isırgan otunun faydalarına geçmeden önce belirtmek isterim ki ısırgan otu çayı, küçük çocuklara ve hamilelere içirilmemesi gereken çaylardan biridir. Aksi durumlarda hamile kişilerde bebeğin sağlığına olumsuz etkiler verebilir. 

 

Bilindiği gibi ısırgan otu çayının en büyük faydası böbrekler üzerinedir. İnsanların en çok karşılaştığı böbrek hastalıklarından biri olan böbrek taşları bu çayın düzenli ve sürekli bir şekilde tüketilmesi ile çok kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Mesane taşlarının oluşumunda da çok büyük etkileri olan ısırgan otu çayı, böbrekler için oldukça etkilidir. Bu nedenle böbrek sağlığınızı bu çay sayesinde koruyabilirsiniz

 


Bu durumun yanı sıra ısırgan otu çayı, kansızlık sorunu olan kişiler içinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Sizlerde de eğer kansızlık gibi bir problem var ise ısırgan otu çayını her gün bir bardak olmak üzere toplam dört hafta kadar sürekli içilmesi gerekmektedir. Bu şekilde oldukça büyük faydalar göreceğinizden emin olabilirsiniz. 

 

Isırgan otu çayı aslında sadece ağız yolu ile değil deri yolu ile de kullanılabilmektedir. Bu durum özellikle egzama sorunu olan insanlarda çok büyük etkiler göstermektedir. Eğer sizlerde de egzama problemi var ise bu durumda yapmanız gereken en önemli şey tabi ki ısırgan otu çayını kullanmaktadır. Yine dört hafta kadar bir süre kullanımınız sonucunda çok büyük faydalar görebilirsiniz. Isırgan otu çayı, saç bakımında da çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle insanların bu çayı saçlarını yıkayarak kullanmaları ile çok büyük faydalar elde edilmektedir. Saçlar üzerinde daha ilk kullanımlardan sonra bile canlılık etkilerini gösteren bu mükemmel bitki çayını sizlerde deneyebilirsiniz. 

 

Isırgan otu çayı, bazı insanlar tarafından ve bazı doktorlar tarafından alerjik problemlerin giderilmesi amacı ile tüketilmektedir. Bu gibi sorunlar özellikle astım, bronşit gibi hastalıkların meydana getirmiş olduğu olumsuz durumları da ortadan kaldırabilir. Günümüzde bazı yerlerde bu çay hazır olarak verilmektedir. Tabi ki bu çaylar kişilerde herhangi bir fayda sağlamamakla birlikte insan vücuduna zarar vermektedir. Bu nedenle bu çayın orijinal olanını tüketmeniz sizler için çok daha iyi olacaktır. Son olarak belirtmek isterim ki ısırgan otu çayı, üç farklı şekilde yapılmaktadır. Bunların tümü hemen hemen aynı faydaları sağlasa da aslında lezzet olarak farklı olabilir.

  • Isırgan otu kökü çayı
  • Isırgan otu tohumu çayı
  • Isırgan otu çayı

 

Isırgan Otu Çayının Faydaları ile ilgili aramalar; ısırgan otu çayı zayıflatırmı, ısırgan çayı nasıl yapılır, ısırgan otu çayı gögüs büyütürmü, ısırgan otu çayı anne sütü, ısırgan otu çayı süt yaparmı, ısırgan otunun faydaları nelerdir, ısırgan otunun cilde faydaları, ısırgan otu ibrahim saraçoğlu

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi