• notifications1
  • menü

Bugün : 18 Nisan 2024 Perşembe

Fındık Gübreleme Programı

Fındık besin maddesince zengin, tınlı, humuslu topraklarda iyi gelişirler. Zengin allüviyal topraklar da elverişlidir. Sıkı ağır topraklarla, kuru ve kireçli topraklar uygun değildir. Su tutan ağır topraklarda veya taban suyunun toprak yüzüne yaklaştığı yerlerde fındık ağacı uzun süre yaşasa da az meyve verirler.

Fındık Gübreleme Programı

Toprağın 2.5-3 m kadar derin olması fındığın ömrünü uzatır ve verimi artırır. Derinliği az olan topraklarda fındık, kuraklık ve besin maddesi noksanlığından daha çabuk zarar görür. pH’sı 6 olan nispeten asidik topraklarda daha iyi yetişir.

 

Fındık Gübreleme Programı

 

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(63938 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Fındık Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Fındık Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Fındık Gübreleme Programı Fındık besin maddesince zengin, tınlı, humuslu topraklarda iyi gelişirler. Zengin allüviyal topraklar da elverişlidir. Sıkı ağır topraklarla, kuru ve kireçli topraklar uygun değildir. Su tutan ağır topraklarda veya taban suyunun toprak yüzüne yaklaştığı yerlerde fındık ağacı uzun süre yaşasa da az meyve verirler. To...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi