• notifications1
  • menü

Bugün : 18 Nisan 2024 Perşembe

Antep Fıstığı Gübreleme Programı

Antep Fıstığı toprak isteği bakımından seçici bir bitki değildir. Öteki meyve ağaçlarından birçoğunun yetişmediği kireçli, kayalık ve taşlı topraklarda derinlere saldığı kazık kökleri ile gerekli suyu ve besin maddesini alır. Ancak rasyonel bir yetiştiricilik için, toprağın ağır olmaması, besin maddelerince zengin, sıcak ve süzek olması gereklidir. Su tutan nemli topraklar uygun değildir. Antepfıstığı topraktaki durgun sudan ve yüksek taban suyu seviyesinden hiç hoşlanmaz.

 

Antepfıstığı gerek arazi biçimi, gerekse toprak özellikleri bakımından seçici bir bitki değildir. Taşlık arazilerde bile rahatlıkla yetişebilmektedir. Sulamaya bile gerek duyulmayabilir. Topraktaki kireç ve tuzluluğa karşı dayanıklıdır. Seçicilik özelliği göstermediği için Antepfıstığı işlemeli tarıma uygun olmayan alanlarda rahatlıkla yetiştirilebilmektedir.

 

Antep Fıstığı Gübreleme Programı

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Sorhocam

18.06.2023 21:19:42

Sonbaharda verseniz daha güzel olur. Ama her dönemde verebilirsiniz.

Hk

18.06.2023 15:12:11

Fıstık ağaçları 40yaşında hayvan gübresini hangi ayda verelim

Faruk

1.01.2021 20:12:48

Fistik agaçlar 40 yaşinda ne kadar gübre verilir hangi tarihte verelim

(49500 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Antep Fıstığı Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Antep Fıstığı Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Antep Fıstığı Gübreleme Programı Antep Fıstığı toprak isteği bakımından seçici bir bitki değildir. Öteki meyve ağaçlarından birçoğunun yetişmediği kireçli, kayalık ve taşlı topraklarda derinlere saldığı kazık kökleri ile gerekli suyu ve besin maddesini alır. Ancak rasyonel bir yetiştiricilik için, toprağın ağır olmaması, besin maddelerince zeng...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi