• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Durivo 300 SC

 

İLACIN ÖZELLİKLERİ VE ETKİ ŞEKLİ

Durivo 300 SC; bitkiye çabuk translaminar girişi ve yukarı güçlü sistemik özelliği sayesinde ksilem sistemiyle yukarıya taşınarak etki eden bir insektisittir. Haşere temas ve mide yolu ile kontrol altına alınır. Thiamethoxam(Neonicotinoid) ve chlorantraniliprole(Anthranilamide) gibi farklı etki mekanizmasına sahip 2 aktif madde sayesinde zararlının süratle beslenmesini durdurur ve uzun kalıcı etkisi sayesinde emici ve çiğneyici haşerelerin birçok mukavim ırklarını da kontrol eder. Yapraktan sistemik değildir. 

 

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI 

İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu : İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Damla sulama sisteminin sağlam, memelerin temiz ve açık olduğundan emin olunuz. Sistemin kalibrasyonu için borulara su verilir, baştan ve sondan 3 memenin akış debisi ölçülür. Sapma % 10 u geçmemelidir.
 İlacın Hazırlanması : Önce aletin deposu yarısına kadar su ile doldurulmalı ve tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarı ayrı bir kapta su ile ön karışım yapılmalı ve ilaçlama tankına ilave edilmelidir. Su seviyesini tamamlarken karıştırıcı devamlı çalıştırılmalı, ilaçla ince buna özen gösterilmelidir. 

 

İLACIN KULLANIM ŞEKLİ

Domates-Domates güvesi (sera): 20 adet meyve, yaprak ve sürgün sayımında yaklaşık 80 adet yumurta ve larva bulaşığı tespit edildiğinde 1 ilaçlama olarak damla sulama şeklinde uygulanır. Öncesinde ilacın aşağılara akmasını önlemek için sade su ile kökler sulanmalı, uygulama sonrası da bu işlem tekrarlanmalıdır. 

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Sorhocam

12.06.2022 22:04:20

Karışır.

Turgutözbay

12.06.2022 14:14:08

İyi günler.durivo tuta ilaci ile gubereler karisirmi.

Güvenlik Kodu : 01287

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Durivo 300 Sc İnsektisit (Böcek İlacı)

Durivo 300 Sc İnsektisit (Böcek İlacı)

Durivo 300 SC İLACIN ÖZELLİKLERİ VE ETKİ ŞEKLİ Durivo 300 SC; bitkiye çabuk translaminar girişi ve yukarı güçlü sistemik özelliği sayesinde ksilem sistemiyle yukarıya taşınarak etki eden bir insektisittir. Haşere temas ve mide yolu ile kontrol altına alınır. Thiamethoxam(Neonicotinoid) ve chlorantraniliprole(Anthranilamide) gibi farklı etki...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Eczaneden Satın Alınan İlaçların Neredeyse Dörtte Biri Tropik Yağmur Ormanından Gelmektedir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya