• notifications1
  • menü

Bugün : 19 Temmuz 2024 Cuma

Ampligo 150 ZC 

 

İlacın özellikleri ve etki şekli Ampligo 150 ZC, bisamide ve pyrethroid gibi 2 farklı etki mekanizmasına sahip 2 aktif maddenin karışımı olan bir üründür. Chlorantraniliprole, bir ryanodine reseptör modülatörü olup bu hareketi ile düz ve çizgili kasların dahili clepolarındaki kalsiyumun salınımını uyarır ki bu da kas zafiyetine neden olur, sonuçta paralize olan zararlı ölür. Lambda-cyhalothrin ise sodyum kanal regülatörü bir insektisit olup, zararlının merkezi sinir sistemini bozarak etkiler. Böylece Ampligo 150 ZC, ani olarak beslenmeyi durdurup uzun süreli etkisi sayesinde mukavim haşere kontrolünde bile üstün başarı sağlar. İlaçlamaların zararlarının uygun dönemlerinde ve iyi bir kaplama yapacak şekilde uygulanması gerekir. 

 

 

Kullanma Şekli:

 İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu : İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Dekara kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için önce sadece su ile belirli bir alan düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek dekara kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır. Yoğun yeşil aksamı olan bitkilerde iyi bir kaplama için özen gösteriniz. Ancak ilacın yapraktan akmasından sakınılmalıdır. Günün sıcak saatlerinde yeşil akşamın ıslak olduğu veya hemen yağış beklenen durumlarda ilaçlamadan kaçınılmalıdır. 
 

 

İlacın hazırlanması ve kullanılması: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan ilaç miktarı önce ayrı bir kapta su ile karıştırılır. Aletin deposu yarıya kadar suyla doldurulur. Aletin karıştırıcısı çalışır vaziyette iken ilaçlı su tanka ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek kalan su miktarı tanka konur. İlaç suyla iyice karıştıktan sonra ilaçlamaya başlanır. İlaçlama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam  edilir.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(63698 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Ampligo 150zc İnsektisit (Böcek İlacı)

Ampligo 150zc İnsektisit (Böcek İlacı)

Ampligo 150 ZC İlacın özellikleri ve etki şekli : Ampligo 150 ZC, bisamide ve pyrethroid gibi 2 farklı etki mekanizmasına sahip 2 aktif maddenin karışımı olan bir üründür. Chlorantraniliprole, bir ryanodine reseptör modülatörü olup bu hareketi ile düz ve çizgili kasların dahili clepolarındaki kalsiyumun salınımını uyarır ki bu da kas zafiye...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi