• notifications1
  • menü

Bugün : 21 Mayıs 2024 Salı

Yosun Yetiştirilerek Nitrat Arıtımı

Azot ve fosfor {bitkilerin ve tek hücrelilerin gelişmesi için gerekli elementlerdir. Nitrat derişimi yüksek sularda azot seven "scenedesmus" cinsi yosunlar yetiştirilerek, sudaki yosunun gelişmesi için gerekli azotun sudan harcanması ve sudaki azot miktarının azaltılması esasına dayanır.

 

106 CO2 + 82 H2O + 16 NO3- + HPO4 = + 18 H+ + ışık ® C106H181O45P + 150 O2


Yukarıdaki tepkime ile gösterilebilen olay uzun zaman ve yeraltı suyunun kirletilmesi söz konusu olmayan geniş arazi gerektirir.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(81415 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Yosun Yetiştirilerek Nitrat Arıtımı Nasıl Yapılır?

Yosun Yetiştirilerek Nitrat Arıtımı Nasıl Yapılır?

Yosun Yetiştirilerek Nitrat Arıtımı Azot ve fosfor {bitkilerin ve tek hücrelilerin gelişmesi için gerekli elementlerdir. Nitrat derişimi yüksek sularda azot seven scenedesmus cinsi yosunlar yetiştirilerek, sudaki yosunun gelişmesi için gerekli azotun sudan harcanması ve sudaki azot miktarının azaltılması esasına dayanır. 106 CO2 + 82 H2O...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi