• notifications1
  • menü

Bugün : 5 Ekim 2022 Çarşamba

Lavantin Çiçeği

  • Latince : Santolina chamaecyparissus
  • Familya : Asteraceae
  • Anavatanı : Kuzeybatı Anadolu, Güney Avrupa

Lavantin Çiçeği

Tanımı: 50 cm’ ye kadar boylanabilen aromatik,  her dem yeşil bitkilerdir.  Gümüş beyaz renkli, sık ve küçük yaprakları ve sarı renkte ponpon formlu çiçekleri vardır.

 

Işık İsteği: Işık isteyen bir bitkidir. Yarı gölge yerlerde de yetişebilir ama gölge oranı,  belirli seviyenin üzerine çıktığında bitkinin görüntüsü bozulmaktadır.

 

 

Sıcaklık İsteği: Hava sıcaklığının çok düşük olduğu yerlerde don zararına maruz kalabilir.

 

Toprak İsteği: Her tür toprakta yetişir.

 

Sulama: Kış aylarında daha az su ister, yaz aylarında ise haftada bir sulandığında bitki daha canlı görünür ve daha çok çiçek verir.

 

Budama: Yaşlı bitkiler hoş görüntülerini kaybederek odunsu bir görüntü kazanırlar. Bu nedenle budama yapılarak bitkilerin tazelenmesi sağlanır.

 

Üretimi: Çelikle üretilir.

 

Hastalık ve Zararlılar: Bilinen ciddi hiçbir zararlısı yoktur. 

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 67782

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Lavantin Çiçeği

Lavantin Çiçeği

Lavantin Çiçeği Latince : Santolina chamaecyparissus Familya : Asteraceae Anavatanı : Kuzeybatı Anadolu, Güney Avrupa Tanımı: 50 cm’ ye kadar boylanabilen aromatik, her dem yeşil bitkilerdir. Gümüş beyaz renkli, sık ve küçük yaprakları ve sarı renkte ponpon formlu çiçekleri vardır. Işık İsteği: Işık isteyen bir bitkidir. Yar...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır. Bertolt Brecht

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya