• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Ateş Dikeni Ağacı

  • Latince :Pyracantha sp.
  • Familya : Rosaceae
  • Anavatanı : Güneydoğu Avrupa
  • Mekan : İç Mekan
  • Grup : Çalılar

Ateş Dikeni Ağacı

Tanımı: Yaz kış yeşil kalabilen her dem yeşil 3 metreye kadar boylanabilen çalı formunda bir bitkidir. İnce uzun ve oval yaprakları vardır. Salkım şeklinde sarımtırak ve beyaz çiçekler açar. Koyu kırmızı, kırmızı turuncu ve sarı renkli, üzüm salkımı şeklinde meyveleri olur. Meyveleri halk arasında "Köpek Elması, Tavşan Elması, Kuş Elması" olarak da bilinir.

 

Işık İsteği: Bol ışığa, az suya ihtiyaç duyar.

 

Sıcaklık İsteği: Ilıman yerleri sever. En önemli özellikleri soğuğa ve kuraklığa dayanıklı olmasıdır. -15 derece sıcaklıklara dayanabilmektedir.

 

Toprak İsteği: Üzerinde geliştiği toprakta çok besin öğesi aramaz. Bitki besince zengin, humuslu, nemli topraklarda daha iyi gelişir.

 

Sulama:  Suya çok ihtiyaç duyan bir bitki olmadığı için yaz ayları dışında sulamaya dikkat etmeye gerek yoktur.

 

Gübreleme: İlkbahar aylarında yanmış ahır gübresi verilmesi bitki gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.

 

Budama:  Budamaya yatkın bir türdür.

 

Üretimi: Çelik ve tohumla.

 

Hastalık ve Zararlılar: Kara leke hastalığının yanı sıra kırmızı örümcek ve sürgün aşamasında yaprak bitleri gibi zararlılarla mücadele edilmelidir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 29633

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Kızılcık Bitkisi

Kızılcık Bitkisi

Kızılcık Bitkisi Latince :Cornus sp Familya : Cornaceae Anavatanı : Avrupa, Amerika ve Asya Mekan : Dış Mekan Grup : Süs Ağaçları Tanımı: Ağaç dik, yayvan veya sarkık şekilli çok uzun ömürlüdür. Yapraklar koyu yeşil, her iki yüzü tüylü, damarlar paralel, damarlar boyunca tüylüdür. Şubat-Mart ayında açan sarı renkli küçük Çiçekleri var...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

İster kral, ister köylü olsun, dünyada en mutlu insan evinde huzur olandır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya