• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Aralık 2022 Cuma

Bambu (Şans Bambusu)

  • Latince :Bambusa aurea (Phyllostachys aurea)
  • Familya : Graminea
  • Anavatanı : Asya, Amerika ve Afrika
  • Mekan : İç Mekan
  • Grup : Mevsimlik Çiçekler

Bambu (Şans Bambusu)

Tanımı: Çok farklı görünüme sahip olup, toprakta ve suda yaşayan türleri vardır. Suda yaşayan bambular oldukça dekoratif türler olmakla beraber ofis, büro ve evlerimizde kullanılabilen egzotik bir bitkidir. Çubuk şeklinde üst kısmı burgulu olan bambular dışı renkli cam vazolara konur.

 

Işık İsteği: Kolay bir şekilde büyüyebilmesi için güneş ışığına ihtiyacı vardır.

 

Sıcaklık İsteği:  Ortam sıcaklığı 18 °C altına düşmemesinde yarar vardır.

 

Sulama: En çok dikkat edilmesi gereken husus; suda yaşayan bambularımızın sularını haftada 1 kez taze su ile değiştirmektir. Yapraklarına sık aralıklarla su püskürtülmelidir.

 

Gübreleme: Besin maddesi ya da gübre ihtiyacı hazır karışımlı gübrelerden sağlanabilir.

 

Üretimi: Bambular küçük parçalar halinde kesilerek belli bir süre suya konulup köklenmesi sağlanarak çoğaltılır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 52731

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bambu (Şans Bambusu)

Bambu (Şans Bambusu)

Bambu (Şans Bambusu) Latince :Bambusa aurea (Phyllostachys aurea) Familya : Graminea Anavatanı : Asya, Amerika ve Afrika Mekan : İç Mekan Grup : Mevsimlik Çiçekler Tanımı: Çok farklı görünüme sahip olup, toprakta ve suda yaşayan türleri vardır. Suda yaşayan bambular oldukça dekoratif türler olmakla beraber ofis, büro ve evlerimizde ku...

Bambusa Aurea Ağacı

Bambusa Aurea Ağacı

Bambusa Aurea Ağacı Hızlı büyüyen ve 8-10 metre kadar boy yapan bir bitkidir. Yapraklar zaman zaman dökülse de genelde yoğun yapraklıdırlar. Yaprakları, dallar üzerinde yoğunluğu en fazla olan bambu türüdür. Bol güneşli yerlerde iyi gelişim gösterseler de, gölge yerlerde de yaşarlar. Genelde peyzaj çalışmalarında çit amaçlı kullanılırlar.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. Herman Melville

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya