• notifications1
  • menü

Bugün : 23 Mayıs 2024 Perşembe

Limon Yağının Faydaları ve Zararları

Limon Yağı Ateş ve tansiyonu düşürmeye, kan temizlemeye, damar sertliğini önlemeye yardımcı olabilir. Nezle ve bronşite karşı fayda sağlayabilir. Mide, bağırsak ve idrar yollarındaki mikropları öldürmeye, böbrek ve mesanedeki kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olabilir. Selülit tedavisinde etkili olabilir. Yüzdeki sivilceleri geçirmeye yardımcı olabilir. Bunun için zeytinyağı ile inceltilerek kullanılmalıdır (hassas ciltlerde kullanılmaz). Karaciğer ve skorbit hastalığına faydalı olabilir. Fazla adet kanamasını kesebilir. iştah açmaya, hazmı kolaylaştırmaya, öksürüğü kesmeye yardımcı olabilir. Fotosensitiviteyi (güneşe karşı duyarlılık) arttıracağından, güneşte ve solaryumda kullanılmamalıdır.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi