• notifications1
  • menü

Bugün : 27 Eylül 2023 Çarşamba

Yaban arıları genellikle faydalı böcekler olarak görülür. Yuvaları ilkbahar ve yaz aylarında geliştiğinden işçi arılar larvaları beslemek için böcek larvalarını, et parçalarını ve hatta balıkları toplayarak böcek kontrolüne yardımcı olurlar. İşçi arılar meyve ve çiçek nektarlarından elde ettikleri, enerji oranı yüksek karbonhidratları tercih ederler. Polen taşıyıcı görevi görseler dahi bal arıları kadar etkin değildirler.

Yaban arıları genellikle rahatsızlık verici zararlı canlılar olarak görülür ve sağlığı tehdit ettikleri düşünülür. Elma, armut ve erik gibi meyvelerle beslenerek diğer zararlı canlıların ve hastalıkların neden olduğu zararın yayılmasına yol açarlar. Yuva kurmak için ahşap topladıklarından binaların ahşap yapılarına, çitlere ve bahçe mobilyalarına zarar verirler.

 

Ancak pek çok insanı asıl endişelendiren, yaban arıları tarafından sokulduğunda yaşanan acıdır. Yaban arıları genellikle saldırgan böcekler değildirler ancak sosyal yaban arıları, iğnelerini yuvalarını korumak için kullanırlar.

Dokümanlar

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 48907

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Yaban Arıları Hakkında Bilgiler

Yaban Arıları Hakkında Bilgiler

Yaban arıları genellikle faydalı böcekler olarak görülür. Yuvaları ilkbahar ve yaz aylarında geliştiğinden işçi arılar larvaları beslemek için böcek larvalarını, et parçalarını ve hatta balıkları toplayarak böcek kontrolüne yardımcı olurlar. İşçi arılar meyve ve çiçek nektarlarından elde ettikleri, enerji oranı yüksek karbonhidratları tercih ede...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Bitkileri ıhlamur gibi kaynatıp balla tatlandırarak içiniz. Fokur fokur uzun süre kaynatmayınız. Sıcak suda akşamdan sabaha kadar bekletin, sıcak-soğuk tavsiyeye göre içiniz.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya