• notifications1
  • menü

Bugün : 2 Aralık 2022 Cuma

Biber Gübreleme

Biber Gübreleme

Dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi YA DA dekara 300 kg LEONARDİT verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. Hümik Asitten 100 litre suya 200 cc konularak fide kökleri bu solusyona batırılır ve dikim yapılır, toprak ekime hazırlanırken dekara 1 litre toprağa uygulanır. Ayrıca bitki boyu 20-25 cm olduğunda 1 litre ve bundan 20 gün sonra tekrar 1 litre topraktan uygulanır.

 

15.15.15 Kompoze gübresinden dekara 40 kg dikimde fide dikim çiziğinin tabanına verildikten sonra çapa ile çizik kapatılmalıdır.

 

% 46 N ÜRE gübresinden dekara 14 kg çapayla birlikte sıra aralarına verilip toprağa karışması sağlanmalıdır.

 

% 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 20 kg çiçekten sonra meyveler görüldüğü an ocakların etrafına veya sıra aralarına verilip sulama yapılmalıdır.

 

ÇİNKO sıvı gübresinden şaşırtmadan 2 hafta sonra ilk ve bundan 2 hafta sonra ikinci uygulama olarak dekara 200 cc dozunda uygulanmalıdır.

Biber Yetiştiriciliğinde Gübreleme Önerileri

Damlama Sulama Sistemi Varsa;

TABANA: Ahır gübresi: 5 ton- 15.15.15: 20 kg

 

FİDE DÖNEMİ: Hümik Asit: 1 litre- MAP: 2 kg- 18.18.18: 8 kg- Potasyum Sülfat: 1 kg- Amonyum Nitrat: 1 lt- Fosforik Asit: 1 lt

 

ÇİÇEKLENME ile MEYVE TUTUMU ARASI: Hümik Asit: 1 litre- 18.18.18: 6 kg- MAP: 2 kg- Üre: 2 lt

 

MEYVE TUTUMU ile İLK HASAT: 18.18.18: 6 kg- Potasyum Nitrat: 1 kg- Kalsiyum Nitrat: 11 kg- Magnezyum Sülfat: 3 kg- Üre: 2 lt- MİCRO: 0,5 litre

 

HASAT DÖNEMİ: 18.18.18: 6 kg- Potasyum Nitrat: 8 kg- Amonyum Nitrat: 18 kg verilmelidir.

 

NOT 1: Önerilen miktarlar dönem boyunca uygulanması gereken toplam miktarlardır. Uygulayacağınız toplam sulama sayısına bölerek veriniz.

 

NOT 2: Atılacak gübre miktarları dekara verilmesi gereken miktarlardır. Seranızın ya da bahçenizin alanına göre hesaplayarak veriniz.

 

Not: Önerilen miktarlar, yetiştirilen bitkinin ihtiyacı olan ortalama bitki besin maddesi miktarları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Kesin sonuçlar için toprak analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Biber Gübreleme ile ilgili aramalar

  • Saksıda biber gübreleme
  • Kapya biber gübreleme
  • Serada biber GÜBRELEME programı
  • Bibere şeker gübresi Ne zaman Atılır
  • GÜBRELEME programı indir
  • Biber için Sıvı gübre
  • Biber İlaçlama Programı
  • Domates ve bibere hangi gübre atılır
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 04604

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Biber Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Biber Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Biber Gübreleme Dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi YA DA dekara 300 kg LEONARDİT verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. Hümik Asitten 100 litre suya 200 cc konularak fide kökleri bu solusyona batırılır ve dikim yapılır, toprak ekime hazırlanırken dekara 1 litre toprağa uygulanır. Ayrıca bitki boyu 20-25 cm olduğunda 1 litre ve ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Üzüm Çok Şişmanlatan Bir Meyvedir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya