• notifications1
  • menü

Bugün : 16 Nisan 2024 Salı

Köy göçüren

Cirsium arvense

 

Taze yapraklarından hazırlanan şurup soğuk algınlığında kullanılır. Çiçekli dalları iştah açıcı ve kuvvet vericidir, soyularak yenilir. Yapraklar iltihabı önler. Çiçekli kısımları çiğ olarak yenilerek, şeker hastalığı tedavisinde (kan şekerini düşürücü) olarak kullanılır. Kök ve çiçeklerinden hazırlanan çay, dahilen damar tıkanıklığına karşı, kalp ve romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Çiçeklerinden hazırlanan çay, mayasıl tedavisinde kullanılır. Çiçekler, taze olarak yenilerek, mayasıl tedavisinde kullanılır. Bilinen diğer isimleri: Kelendor, Su dikeni, Köy göçerten, Sitirme, Kivar, Sulu kenker.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi