• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Aralık 2022 Salı

Kara pazı

Atriplex spp.

 

Nelerinden Yararlanılır: Kök dışında tüm bitkiden yararlarıllır. Toplanması ve Saklanması: Bitki çiçek açmaya başladığında hemen toprağın üzerinden kesilerek toplanır.-Küçük demetler halinde asılarak gölge ve havadar yerlerde kurutulur.

Yan Etkileri: Çay olarak önerilen ölçülerde içildiği sürece herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak yemek olarak yendiğinde deri döküntülerine neden olduğu görülmüştür.

 

Kullanma Biçimleri: içten ve dıştan uygulanır. Bitkiden Yararlanma Yöntemleri: Kan temizleyici olarak, 150 ml sıcak suda 10 dk demlenip süzülmüş 3 g kuru bitki, günde 1-2 çay fincanı içilir.

 

İçindeki Bazı Maddeler: Saponin, mineraller, zehirli olduğu sanılan bir madde.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 96716

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

x
Kayıt bulunamadı!
KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

“Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer ve bilirsin, o nehir asla durmaz.” – Grange

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya