• notifications1
  • menü

Bugün : 27 Ocak 2023 Cuma

Darıcan

Echinochloa crus-galli

 

Darican eskiden Panicum çim türü olarak sınıflandırıldı, tropikal Asya vahşi çim menşeli bir türüdür. Yaygın akdiken (veya akdiken çimen), ahır darı, Japon darı, çimen suyunun ortak barnyard çim ya da (Darican herhangi bir tür ya da bununla birlikte, bir bütün olarak bir cins ifade edilebilir), sadece "çiftlik otu" olarak da bilinir. Bu bitki 60 "(1.5 m)yüksekliğine kadar büyür ve sık sık tabanında morumsu olan uzun, düz yaprakları vardır. Sapları çoğu dikdir, ama bazı toprağa yayılmış oluyor. Tabanında basık sapları. tohum başlıkları kalabalık spikelets büyük darı gibi tohumları ile bir ayırt edici özelliği vardır, genellikle morumsuda vardır.


Dünyanın en kötü yabancı otların biri olarak kabul edilen, bu mahsul veriminin azaltır ve mevcut toprağı azotunu% 80'e kadar kaldırarak başarısız yem bitkilerine neden olur. Nitrat yüksek düzeyleri kutu zehir hayvancılık birikir. Birkaç mozaik virüs hastalıkları için bir konakçı olarak hareket eder. Ağır infestasyonlara sebep oluyor.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Yusuf

17.05.2020 12:02:37

merhaba
ben bügün ilk defa bir tarla sürerek çiftçiliğe adım attım . bu konuda oldukça cahilim ve yardımınıza ihtiyacım var tarlamı sürüp kuru fasülye tohumu attım tarlamda darıcan denen yabancı ot var acaba bu otla nasıl mücadele edebilirim birde fasülye yetiştiriciliği ilgili sitemizde bilgilere nasıl ulaşabilirim
not 5 dekar ektim

Güvenlik Kodu : 55435

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

x
Kayıt bulunamadı!
KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Ihlamur Ağacının Odunu En Hafif Maddelerden Biri Olduğundan Model Uçaklar Gibi Hafif Olması İstenen Eşyaların Ihlamur Kerestesinden Yapıldığını Biliyor Muydunuz?

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya