• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Huş Ağacı

  • Latince :Betula sp
  • Familya : Betulaceae
  • Anavatanı : Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika
  • Mekan : Dış Mekan
  • Grup : Süs Ağaçları

Huş Ağacı

Tanımı: 15-20 m boylanabilen,  yazın yeşil, düzgün gövdeli, ağaç veya ağaççıklardır. Gövde kabuğu düzgün veya yırtılmış olarak görülür. Beyaz veya boz esmer renklidir. Dallar ince ve narin kızıl kahve renkli, yapraklar normal olarak dizilmiş, kenarları ince veya kaba dişli ya da lopludur. Yapraklar elle ezilince güzel kokuludur. İyi bir park ağacıdır. Grup veya tek olarak kullanılabilir.

 

Işık İsteği: Işık istekleri fazladır.

 

Sıcaklık İsteği: Soğuk yerleri tercih ederler.

 

Toprak İsteği: Derin, iyi, süzek topraklarda gelişirler. Bazı türleri özellikle fakir, kumlu topraklar için ideal bitkidir. Kökleri suya ulaştığında iyi gelişir. Ancak kökleri fazla derine gitmez.

 

Budama:  Tek lider olarak yetiştirilmelidir. Ağaç büyüdükçe sarkma meydana gelir. Araç ve yaya geçişlerinin söz konusu olduğu yerlerde budama gerektirebilir.

 

Üretimi: Tohum, çelik ve aşı ile üretilirler.

 

Hastalık ve Zararlılar: En çok görülen zararlılar yaprak biti ve kın kanatlılardır. En önemli hastalığı huş mantarıdır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 91730

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Huş Ağacı

Huş Ağacı

Huş Ağacı Latince :Betula sp Familya : Betulaceae Anavatanı : Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika Mekan : Dış Mekan Grup : Süs Ağaçları Tanımı: 15-20 m boylanabilen, yazın yeşil, düzgün gövdeli, ağaç veya ağaççıklardır. Gövde kabuğu düzgün veya yırtılmış olarak görülür. Beyaz veya boz esmer renklidir. Dallar ince ve narin kızıl kahve renkl...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Geyikboynuzu yosununun sporları açık sarı bir toz üretir. Bu toz havai fişek yapımında kullanılır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya