• notifications1
  • menü

Bugün : 31 Ocak 2023 Salı

Begonya Çiçeği

  • Latince :Begonia semperflorens
  • Familya : Begoniaceae
  • Anavatanı : Güney Amerika ve Brezilyadır.
  • Mekan : İç Mekan
  • Grup : Mevsimlik Çiçekler

Begonya Çiçeği

Tanımı: Genellikle çok yıllık otsu bitkilerdir. Rizomlu, yumru, saçak köklü türleri vardır. Çiçekleri salkım şeklinde veya katmerli olup, beyaz, pembe, kırmızı, sarı ve bunların değişik tonlarında renklidir.

 

Işık İsteği: Bol güneşli olduğu kadar gölge ortamlarda da çok iyi gelişir.

 

Toprak İsteği: Yetiştirileceği toprağın geçirgen olması gerekir.

 

Sulama: Toprak kuruyunca su verilmelidir.

 

Budama: Genç bitkilerde dallanmayı teşvik etmek amacıyla uç alma şeklinde budama yapılabilir. Ayrıca kuruyan ve çürüyen yaprak ve çiçeklerde kesilerek uzaklaştırılmalıdır.

 

Üretimi: Tohumla üretilir.

 

Hastalık ve Zararlılar: Virüs, bakteriyel yaprak lekesi, kök çürüklüğü, külleme, kurşuni küf ve mantari yaprak lekeleri hastalıkları ile nematod, kırmızı örümcek, thrips, beyazsinek, unlu bit ve yaprak biti zararlılarına çok rastlanmaktadır. 

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 64559

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Begonya Çiçeği

Begonya Çiçeği

Begonya Çiçeği Latince :Begonia semperflorens Familya : Begoniaceae Anavatanı : Güney Amerika ve Brezilyadır. Mekan : İç Mekan Grup : Mevsimlik Çiçekler Tanımı: Genellikle çok yıllık otsu bitkilerdir. Rizomlu, yumru, saçak köklü türleri vardır. Çiçekleri salkım şeklinde veya katmerli olup, beyaz, pembe, kırmızı, sarı ve bunların değiş...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

En uzun yaşayan ağacın genelde çınar olduğunu biliriz; ancak bir zeytin ağacının 1500 sene yaşadığını size söylesek?

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya