• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Bir tarım dron pilotu olarak kariyerinizi başlatmaya hazır mısınız? Verimi en üst düzeye çıkarmak, maliyetleri en aza indirmek ve çiftlikleri ve tarım alanlarını geleceğe hazır hale getirmek için ZİHA (Zirai İnsansız Hava Aracı) operatörü olabilirsiniz. Tarımda insansız hava araçlarının neden bu kadar heyecan uyandırdığını anlamak çok basit. Zirai İnsansız Hava Araçlarını (ZİHA) benimseyen ve kendi tarım işletmelerinde, çiftliklerinde kullananlar, ZİHA’lar kullanmayanları geride bırakacak. Gelecek çok hızlı geliyor. Bunun sonucunda tarım dron pilotları yani ZİHA operatörleri tarım işletmeleri için çok önemli bir unsur haline gelecek. Bu durum heyecan verici ve geleceğe dönük bir kariyer gibi görünüyor.

Tarım dronları ile ilgili çalışmalar ülkemizde henüz başlangıç aşamasında. Ancak bu büyümeyi sınırlayan önemli faktörlerden birisi donanımlı ve eğitimli ZİHA operatörlerinin olmamasıdır. Profesyonel bir ZİHA operatörü olarak, çiftçilik, çiftlik hayvanları ve arazi verilerini yakalama, yorumlama ve bunları üretim için hızlı bir şekilde eyleme geçirebilen ve iç görülerle dönüştürebilme konusunda ön saflarda olacaksınız.

 

ZİHA operatörü olduktan sonra:

  • Arazi değerlendirmesi, termal ve gelişmiş görüntülemelere dayalı eylem tabanlı tarımsal iyileştirmelerde bir danışmanlık temelli çalışmalar yürütebilirsiniz.
  • Mevcut tarım alanları için ekim, ilaçlama ve düzenli mahsul yönetimi konusunda dron sistemleri oluşturabilirsiniz.
  • Tarımsal verimi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için düzenli mahsul izleme, püskürtme ve ayrıntılı analizler için çalışabilirsiniz.
  • Özel bir tarımsal drone pilotuna ihtiyaç duyan büyük tarım operatörü olarak istihdam edilebilirsiniz.
  • Tarım alanları ve dış alanlar konusundaki yönetim tesisleri için haritalar oluşturabilirsiniz.
  • Bitki ve mahsulün farklı hava ve iklim koşullarında hayatta kalması ve yaşayabilmesi hakkında derinlemesine çalışmalar yapabilirsiniz.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 18716

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

İnsansız Hava Aracı (Ziha) Operatörü Olmak

İnsansız Hava Aracı (Ziha) Operatörü Olmak

Bir tarım dron pilotu olarak kariyerinizi başlatmaya hazır mısınız? Verimi en üst düzeye çıkarmak, maliyetleri en aza indirmek ve çiftlikleri ve tarım alanlarını geleceğe hazır hale getirmek için ZİHA (Zirai İnsansız Hava Aracı) operatörü olabilirsiniz. Tarımda insansız hava araçlarının neden bu kadar heyecan uyandırdığını anlamak çok basit. Zir...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

O şekilde yaşamalısın ki, öldüğün zaman tabutçu bile matem tutsun.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya