• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Kasım 2022 Salı

Okaliptüs / Mersingiller

Mavi okaliptüs yaprağından okaliptol adında bir bileşen elde edilir. Vicks ana maddesidir. Yapraklarla buğu yapabilirsiniz, sigara gibi sarıp içebilirsiniz. Hindistan’da Bidi ağacı yaprağına sarılan okaliptüs yaprağı sigara gibi içilir. Ciğerlerimizde bir tıkanıklık olduğunda tütünle karışık kuru okaliptüs yaprağını içiyoruz. Anında açıyor nefesi. Şekere de iyi geldiği söyleniyor.

 

Çok su ister. Bataklık kurutan ağaçtır. Bu yüzden bahçede yer alacaksa etrafındaki tüm suyu emeceğini unutmayın. Biz foseptik yanında bir tane deniyoruz. Foseptiğe köklerinin girişine izin verdik. İlerleyen yıllarda neler olacağını göreceğiz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 38109

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Okaliptüs Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Okaliptüs Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Okaliptüs / Mersingiller Mavi okaliptüs yaprağından okaliptol adında bir bileşen elde edilir. Vicks ana maddesidir. Yapraklarla buğu yapabilirsiniz, sigara gibi sarıp içebilirsiniz. Hindistan’da Bidi ağacı yaprağına sarılan okaliptüs yaprağı sigara gibi içilir. Ciğerlerimizde bir tıkanıklık olduğunda tütünle karışık kuru okaliptüs yaprağı...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

"Her Çağda, Şartlar Ne Kadar Ağır Ve Umutsuz Olursa Olsun, İnananlar İçin Muhakkak Bir Nuh'un Gemisi Vardır."

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya