• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Susam / Susamgiller

Tropik bir bitkidir. Yılda toplam 2500 derece ısı ister. Yani 100 gün ortalama 25 derece. 20 derece altına düşen ısılarda mutsuz olur. Kuru rüzgarları sevmez, gece gündüz yüksek ısı farklarını ve su tutan toprakları sevmez. Mayıs ayında ekmek en iyisidir. 100 günde olgunlaşır. Akdeniz’de iseniz yaz boyunca iki kez sulamak yeterli olacaktır. Karadeniz’de yetiştirilmesi çok zordur. Kapsülleri sararınca söküp 5-7 gün gölgede kurutmak gerekir. Sonrasında gümül işlemi (10-15 gün bitkileri çatarak kurutma) ve döverek kapsülleri boşaltma. Elekle eleyerek kullanabilirsiniz. Kuşlar susama bayılır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 68925

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Susam Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Susam Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Susam / Susamgiller Tropik bir bitkidir. Yılda toplam 2500 derece ısı ister. Yani 100 gün ortalama 25 derece. 20 derece altına düşen ısılarda mutsuz olur. Kuru rüzgarları sevmez, gece gündüz yüksek ısı farklarını ve su tutan toprakları sevmez. Mayıs ayında ekmek en iyisidir. 100 günde olgunlaşır. Akdeniz’de iseniz yaz boyunca iki kez sula...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya