• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Buğday / Buğdaygiller

İdeal PH: 6,5-7,8

 

Tohumu soğuk zamanlarda ekmelisiniz. En iri taneleri ekin. 5-6 cm derinliğe ekmelisiniz. Çimlenirken 5-6 derece ısı ister. İlk 2 ayında ısının 15 dereceyi geçmemesi olumludur. Su istemez. Yağmur genellikle yeterli olur. 20 gün yağış olmazsa sulayın. Özetle; Şubat ayı ortalarında veya ılıman bölgelerde Kasım ayı başında ekerseniz bir çok bölgemizde hiç sulamadan iyi verim alırsınız.

 

Buğday ekeceğiniz alana bir tane Çakal Eriği (Güvem Eriği) dikin. Tüm süne zararlısı bu ağaca gelir ve burada beslenip ölür. Ölülerini de tavuklar afiyetle yer.

 

Süne zararında bitkiyi tepesinden çekerseniz bitki topraktan ayrılır, kök boğazı çürüklüğünde ise bitkiyi çektiğinizde topraktan ayrılmaz. (Ak başak)

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 02142

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Buğday Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Buğday Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Buğday / Buğdaygiller İdeal PH: 6,5-7,8 Tohumu soğuk zamanlarda ekmelisiniz. En iri taneleri ekin. 5-6 cm derinliğe ekmelisiniz. Çimlenirken 5-6 derece ısı ister. İlk 2 ayında ısının 15 dereceyi geçmemesi olumludur. Su istemez. Yağmur genellikle yeterli olur. 20 gün yağış olmazsa sulayın. Özetle; Şubat ayı ortalarında veya ılıman bölgelerde...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya