• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Bamya Gübreleme

Bamya Gübreleme

Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır.

 

20.20.0 kompoze taban gübresinden dekara 30 kg. dikimde kök derinliğine yani fide dikim çiziğinin tabanına atılır ve toprakla karışması temin edilir.

 

% 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 18 kg. çiçekten sonra meyveler görüldüğü an ocakların etrafına veya sıra aralarına verilip sulama yapılmalıdır.

 

ÇİNKO sıvı gübresinden şaşırtmadan 2 hafta sonra ilk ve bundan 2 hafta sonra ikinci uygulama olarak dekara 200 cc dozunda uygulanmalıdır.

 

Not: Önerilen miktarlar, yetiştirilen bitkinin ihtiyacı olan ortalama bitki besin maddesi miktarları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Kesin sonuçlar için toprak analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 14277

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bamya Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Bamya Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Bamya Gübreleme Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. 20.20.0 kompoze taban gübresinden dekara 30 kg. dikimde kök derinliğine yani fide dikim çiziğinin tabanına atılır ve toprakla karışması temin edilir. % 33 N Amonyum Nitrat gü...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Meşe ağaçlarına diğer tüm ağaçlardan daha fazla şimşek düşer. Belki de bu yüzden eski Yunanlılar’da meşe ağacı şimşek ve gök gürültüsü Tanrısı Zeus’un ağaçları olarak kabul görürdü.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya