• notifications1
  • menü

Bugün : 30 Eylül 2023 Cumartesi

Sorgum Gübreleme

Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır.

 

20.20.0 Kompoze gübresinden dekara 35 kg ekim için açılan çizilere verilip toprakla karıştırıldıktan sonra ekim yapılmalıdır.

 

% 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 21 kg sulamadan önce verilmelidir.

Ya da alternatif öneri olarak;

% 39-42 P2O5 TSP gübresinden dekara 14 kg ekim için açılan çizilere verilip toprakla karıştırıldıktan sonra ekim yapılmalıdır.

 

% 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 33 kg ekimden önce verilip toprakla karıştırılmalıdır.

 

% 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 21 kg sulamadan önce verilmelidir.

 

Not: Önerilen miktarlar, yetiştirilen bitkinin ihtiyacı olan ortalama bitki besin maddesi miktarları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Kesin sonuçlar için toprak analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 50882

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Sorgum Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Sorgum Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Sorgum Gübreleme Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. 20.20.0 Kompoze gübresinden dekara 35 kg ekim için açılan çizilere verilip toprakla karıştırıldıktan sonra ekim yapılmalıdır. % 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 21 kg su...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Her başarı ilk başta bir hayaldi. En büyük çınar bir dalda, en güzel kuş bir yumurtada saklıdır. Hayaller de gerçeklerin tohumu ve yumurtasıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya