• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Bıldırcın Yumurtası Nedir?

Bıldırcın yumurtası, tartışmasız en sağlıklı besinlerden biridir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan besin, astım ve öksürük gibi çeşitli sorunların tedavisinde kullanılabilmektedir. Vücutta meydana gelen alerjik hastalıklar yumurta tüketimi ile ortadan kalkmakta ve sağlıklı bir yaşam sürülebilmektedir. Metabolizmanın hızlandırılması ile birlikte de hızlıca yağ yakımı gerçekleşmektedir.

Bıldırcın yumurtası normal tavuk yumurtasından oldukça farklı özelliklere sahiptir. Demir minerali, bıldırcın yumurtasında 8 kat daha fazla bulunabilmektedir. Fosfor miktarı 5 kat, B1 6 ve B2 de 15 kat daha fazladır. Olağanüstü bir besin deposu olma özelliği taşıyan bıldırcın yumurtasında aynı şekilde tavuk yumurtasından 10 kat daha fazla proteine rastlanmaktadır. Bu yoğun etkisi sayesinde de çeşitli hastalıklarda ve sağlık problemlerinde tedavi için tüketimin gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Uygun fiyatlı olmasına rağmen ülke genelinde çok fazla tüketilmemektedir.

 

Bıldırcın Yumurtası Nelere İyi Gelir?

Bıldırcın yumurtasının faydaları, diğer yumurta tiplerine göre oldukça fazladır. Bu nedenle de meydana gelen sağlık sorunlarında bıldırcın yumurtası kullanılarak doğal yoldan tedavi sağlanmaktadır. Günlük kullanım gerçekleştirildiği takdirde vücudun genel anlamda bağışıklığı güçlendirilmektedir. Birçok besinde olduğu gibi bıldırcın yumurtasında da yüksek miktarda antioksidan yer almaktadır. Antioksidan miktarının fazla olmasından dolayı dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı vücut daha dirençli bir hale gelmektedir. Bu sebeple kişinin hastalığa yakalanma riski büyük ölçüde azaltılmakta.

Bıldırcın yumurtası, ilk kısımda da belirttiğimiz gibi demir açısından oldukça zengindir. Bu sebeple de kansızlığın önlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Oksijenin organlara büyük bir hızla ulaşmasını sağlayan yumurta, kan dolaşımı hızını da arttırmaktadır. RBC olarak bilinen kırmızı kan hücrelerinin üretilmesinde de bıldırcın yumurtası büyük bir öneme sahiptir. Potasyum açısından zengin olan besin, kan üretimini de desteklemektedir. Bu sebeple anemi gibi hastalıklar ile mücadele eden kişiler tarafından bıldırcın yumurtası tercih edilmelidir.

 

Bıldırcın yumurtasının yararları bir hayli çok olduğu için çeşitli alanlarda kullanım gerçekleştirilebilmekte. Terminal hastalık olarak da tabir edilen ölümcül hastalıklara yakalanma riski bıldırcın yumurtası ile en aza inmektedir. Potasyum oranının düşük olması ile birlikte çeşitli kalp hastalıkları ve yüksek tansiyon problemleri ortaya çıkmaktadır. Bıldırcın yumurtasının potasyum anlamında fazlasıyla zengin olmasından dolayı herhangi bir ölümcül hastalığa yakalanılmamakta, garantili bir şekilde olmasa da yakalanma riski en aza indirilmektedir. Potasyum zenginliği ile birlikte damar tıkanıklığı ve felç gibi hastalıklar büyük ölçüde engellenmektedir.

 

A vitamini açısından zengin besinlerden bahsedilirken bıldırcın yumurtası da direkt olarak akla gelmektedir. A vitaminini yüksek seviyede içeriyor olması sayesinde göz sağlığı korunmaktadır. Antioksidan içerikli olan yumurta aracılığı ile de gözde bulunan mikroplar temizlenebilmektedir. Bu sayede görme duyusu geliştirilebilmekte ve daha keskin görüş sağlanmaktadır. Yaş her ne kadar ilerlemiş olursa olsun, gözlük kullanımına ihtiyaç duyulmamaktadır. Fakat bunun için öncelikle düzenli ve günlük olarak tüketim gerçekleştirilmelidir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 31897

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bıldırcın Yumurtası Nelere İyi Gelir?

Bıldırcın Yumurtası Nelere İyi Gelir?

Bıldırcın Yumurtası Nedir? Bıldırcın yumurtası, tartışmasız en sağlıklı besinlerden biridir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli rol oynayan besin, astım ve öksürük gibi çeşitli sorunların tedavisinde kullanılabilmektedir. Vücutta meydana gelen alerjik hastalıklar yumurta tüketimi ile ortadan kalkmakta ve sağlıklı bir yaşam sürülebi...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Ne kadar yükselirsen, uçmayı bilmeyenlere o kadar küçük görünürsün.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya