• notifications1
  • menü

Bugün : 26 Şubat 2024 Pazartesi

Mavi Yumurtanın Faydaları ve Zararları

Mavi yumurta son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir yumurta. Renginden dolayı adına mavi yumurta deniyor ve inanılmaz faydaları var. İşte mavi yumurtanın faydaları...

  1. Mavi ve yeşil yumurtaların kolestrolü neredeyse yok denecek kadar azdır.
  2. İri boy bir tavuk yumurtası yaklaşık 200-220 mg kolesterol içerir. Ancak "araucana" ırkı tavuklardan elde edilen yumurtalar, diğer tavuk ırklarına göre daha düşük kolesterol içeriğine sahip yumurtalar üretir. Bu ırka ait tavuklardan elde edilen yumurtalar ‘sağlıklı yumurtalar’ adı altında satılır.
  3. Bu şifalı yiyecek, kabuk rengi dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Yüksek oranda demir, çinko, kalsiyum, folik asit ve protein içerir.
  4. Yüksek oranda demir içermesi, kansızlık yani anemi rahatsızlığını ortadan kaldırır. Kalsiyum içeriği sayesinde de kemik ve dişlerin yapısını korur.
  5. Vücudun sağlıklı bir şekilde yaşaması için gerekli olan 13 temel besini içeriğinde bulundurur.
  6. Kalp dostudur, kalp hastalıklarından korunmaya yardım eder.
  7. Kanserden korunmaya yardım eder.
  8. Yumurta kasları güçlendirir, güçlü bir kas ve iskelet yapısına sahip olmamızı sağlar. Özellikle yaşlı kişiler için kas kaybını engeller.
x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(52240 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Mavi Yumurtanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Mavi Yumurtanın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Mavi Yumurtanın Faydaları ve Zararları Mavi yumurta son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir yumurta. Renginden dolayı adına mavi yumurta deniyor ve inanılmaz faydaları var. İşte mavi yumurtanın faydaları... Mavi ve yeşil yumurtaların kolestrolü neredeyse yok denecek kadar azdır. İri boy bir tavuk yumurtası yaklaşık 200-220 mg koleste...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi