• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Şubat 2023 Perşembe

Filiz Çayının Faydaları Ve Zararları

Filiz Çayı; Filiz çay, genel olarak ülkemizde çay üretimi yapılan işletmelerin damak tatlarına göre hem satış hemde farklılık oluşturulması amacıyla gerçekleştirdikleri stratejik pazarlama yöntemlerinden biridir. Genel olarak çay bitkisinin farklı bölümleri mevcuttur. Nasıl ki bir meyve de tatlı kısımları daha çok veya ekşi kısımları daha yoğun bölümler gibi çayda da farklı tatlardan oluşan kısımlar mevcuttur. Ve her üründe olduğu gibi çayda da kalite olarak gruplara ayrılmaktadır. Günümüzde Çaykur Rize çayları geçmiş zamanlara oranla piyasada bulunan diğer marka çayların rekabet olarak gerisinde kalmamak için

Filiz Çayının Faydaları

Çaykur Rize çayı da farklı çeşitler piyasaya sunarak çeşitlik kazanmayı sağlamaktadır. Filiz çayıda bu çeşitlerin arasında ülkemizde Çaykurun ürünleri arasında en çok tüketilen çayı arasındadır. Bundan dolayı, filiz çayını gruplandırmalar da diğer çaylarda olduğu gibi iki farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. Birinci damak tadı olarak diğeri ise kalite ve kaliteye bağlı olarak tüketim oranıdır. Bizde sizler için filiz çayını damak tadı ve kalite olarak iki başlık altında açıklamaya çalışacak olursak;


Filiz Çayı Damak Tadı; Filiz çayı damak tadı olarak bir çok kimsenin tutkunu olduğu fakat çaykur turist çayı ve çaykurun tiryakisi gibi çok fazla tüketilmemektedir. Filiz çay genel olarak belli kimselerin kullandıkları ve beğenenlerin diğer çayları asla içmediği çay olarak gösterilmektedir. Bir nevi bağımlılık yaptığından bir çok kimse tarafından efsane olarak gösterilmektedir. Damak tadı için ise çok ağır olmamakla birlikte çaydanlıkların ebatlarına orantılı olarak atılarak demlendiği takdirde oldukça hoş bir tadı ve rengi bulunmaktadır. Rengi olarak çaykur altınbaştan sonra en kırmızıya yakın çay olarak gösterilmektedir.


Çaykurun diğer çaylarına oranla daha çok kişisel çay olarak belirtilebilir. Çünkü herkesin damak tadına hitap eden bir ürün değildir. Bundan dolayı, filiz çayının tutkunları asla başka çay içmedikleri gibi diğer çayları tüketenler içinde faklı olarak damak tatlarına hitap etmeyebilir. Bundan dolayı, bu çayı genel olarak iş yerlerinde veya misafirleri çok olan ailelerin kullanmadıklarını belirtmekte fayda vardır. Fakat kişisel olarak içilecek ise, iş yeri için veya çok misafirleriniz yok ise, aynı zamanda damak tadınıza hitap ettiğinde sizin için ideal olan çay diyebiliriz. Beğendiğiniz takdirde zaten istesenizde bu çaydan vaz geçemeyeceksiniz. Hatta tutkunu bile olabilirsiniz.

 

Filiz Çayı Kalite; Filiz çayı kalite olarak ise ikinci sınıf olarak üretilmekte olan çay çeşididir. Nitekim, çaykur çay işletmesi çaylarını sınıfsal olarak üretmektedir. ikinci kalite olarak çıkartıkları filiz çayı ise fiyat olarak çaykur tiryaki ve turist çayı sınıflandırmaların çok az bir fark ile ucuz fakat ilk sırada yer alan kalite ile fiyat olarak ilk sırada yer alan çaykur altınbaş çayının çok gerisindedir. Maddi gelir olarak orta düzeyli aileler için kullanılmakta olan filiz çayı aynı orantıda kalite olarak ise orta düzeyli kaliteli çayların orta seviyesinde çay olarak gösterilmektedir.

 

Ülkemizde çay satışları sıralamasında filiz çayı kendini 4. sırada bulmaktadır. Birinciliği çaykur turist çayı ardından çaykur tiryaki, çaykur altınbaştan sonra 4. sırada ise filiz çayı satış olarak yer bularak tüketilmektedir. Belirtmek gerekirse filiz çayını kullananların bir çoğu aynı zamanda çaykur tomurcuk çayı ile harmanlanarak ikisini birlikte tüketmektedirler.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 78124

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Filiz Çayının Faydaları ve Zaraları Nelerdir?

Filiz Çayının Faydaları ve Zaraları Nelerdir?

Filiz Çayının Faydaları Ve Zararları Filiz Çayı; Filiz çay, genel olarak ülkemizde çay üretimi yapılan işletmelerin damak tatlarına göre hem satış hemde farklılık oluşturulması amacıyla gerçekleştirdikleri stratejik pazarlama yöntemlerinden biridir. Genel olarak çay bitkisinin farklı bölümleri mevcuttur. Nasıl ki bir meyve de tatlı kısımları da...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Hayatta bir gayesi olmayan insanlar, bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, ancak suyun akışına kapılırlar.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya