• notifications1
  • menü

Bugün : 27 Şubat 2024 Salı

Cv Nasıl Oluşturulur?

Özgeçmiş, yani diğer kısaltma adı olan CV çok itina ile hazırlanmalı. Çünkü bu hazırladığınız belge sizin onlarda ki bırakacağınız ilk izlenim olacaktır. İş mülakatına çağırılmanız için bu belgeyi itinayla doldurun. Nasıl güzel bir özgeçmiş hazırlarım ? sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim. Hazırlayacağınız öz geçmiş (CV) çok detaylı veya hiç bilgi içermeyen niteliklerde olmasın.

Cv Nasıl Oluşturulur?

Bir iş bulmanın ilk yolu özgeçmiş yani kısaca cv hazırlamaktan geçiyor. Peki bir özgeçmiş hazırlamanın size ne yararı olacak? Özgeçmişinizde neler yazmalı… İşte tüm detaylarıyla etkili bir özgeçmiş /cv hazırlamanın yolları..

Bu ince çizgiyi tutturmak çok önemli

  1. Özgeçmişinizde doğum tarihinizi ve doğum yerinizi belirtin.
  2. İletişim bilgisi olarak mutlaka e-posta  adresinizi yazın. Seçtiğiniz e-posta adresi açık ve kolay anlaşılabilir olması gerekiyor. E-postanızda isiminizin geçmesi sizin avantajınıza olacaktır.
  3. Özgeçmişiniz de muhakkak telefon numaranızı da verin. Sizi arayıp ulaşabilecekleri bir numara olsun.
  4. Öz geçmişinizde eğitim durumunuzdan bahsedin. Hangi liseyi kaç yılında bitirdiniz. Hangi üniversiteden mezunsunuz vs. Ayrıca eğitim durumunuza bildiğiniz bir dil varsa onları da ekleyebilirsiniz.
  5. İş tecrübeleriniz varsa bunları özgeçmişinizde belirtmek oldukça önemlidir.  Daha önce bir yerde staj yaptıysanız veya çalıştıysanız mutlaka bunları belirtin.
  6. Bildiğiniz Bilgisayar programları varsa bunları da özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.
  7. Göstereceğiniz referanslar özgeçmişiniz için önem arz ediyor. Referansınız varsa bunları da belirtin.
  8. En son eklemek istediklerinizi de özgeçmişinizin en altına ekleyebilirsiniz. Bu bölümde vermek istenilen mesajlar da az miktar da yer alabilir.
  9. En son olarak sağ üst tarafa fotoğrafınızı yerleştirin. Fotoğraf seçiminde titiz olun. Facebook ta kullandığınız günlük fotoğraflar yerine takım elbiseli, ciddi fotoğraflarınızı tercih edin.

 

Aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz örnek cv dokümanlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yeni çalışma hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim.

Konu İle İlgili Dokümanlar

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Hakan

21.10.2020 12:41:10

Sizce cvlogin.com dan olutşurduğumuz CV ler yeterli olmaz mı?

Sercan

15.01.2020 10:17:34

Teşekkürler admin

Sinan Kocabiyik

17.07.2017 16:25:49

Örnek cv dosyalarınızı inceledim güzel bir çalışma olmuş teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

(91142 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanır, Nelere Dikkat Edilir?

İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanır, Nelere Dikkat Edilir?

Cv Nasıl Oluşturulur? Özgeçmiş, yani diğer kısaltma adı olan CV çok itina ile hazırlanmalı. Çünkü bu hazırladığınız belge sizin onlarda ki bırakacağınız ilk izlenim olacaktır. İş mülakatına çağırılmanız için bu belgeyi itinayla doldurun. Nasıl güzel bir özgeçmiş hazırlarım ? sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim. Hazırlayacağınız öz geç...

Organik Tarım Ve İyi Tarım Desteği Nedir?

Organik Tarım Ve İyi Tarım Desteği Nedir?

Organik Tarım ve İyi Tarım Desteği Sıra No Desteğe Konu Ürünler Destek Miktarı Müracaat İçin Gerekli Belgeler ve Koşullar 1 Organik Tarım (Meyve, sebze) 70 TL/dekar ÇKS Belgesi, Başvuru Dilekçesi, OTBİS Kaydı, Uygunluk Belgesi, KKKS Kaydı, K...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi