• notifications1
  • menü

Bugün : 8 Aralık 2021 Çarşamba

İtalyan Arısı Nedir?

İtalyan Arısı ince karın ve nispeten uzun bir dile sahiptir. Kitin rengi karın altında ve 2-4. halkalarda daha parlaktır. Bu ırkta kıllar sarımsı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir.

Sakin yaradılışlıdırlar. Çoğalma kabiliyetleri fazladır. Yavru büyütme özellikleri iyi, oğul verme meyilleri zayıftır. Oburdurlar ve kuvvetli aileler kış mevsiminde fazla bal tüketirler. Uzun dilleri sayesinde yonca çiçeklerinden kolaylıkla yararlanırlar. Üstün petek yapıcılık içgüdüsü İtalyan arısını arılar arasında en iyi petek üreten arı haline getirmiştir. Bu ırkın yağmacılık alışkanlığı birçok iyi özelliklerinin yanında hiç arzu edilmeyen bir durum yaratmaktadır. Yön tayin etme duyguları zayıftır ve genellikle yanlış kovanlara doğru uçarlar.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 38048

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

İtalyan Arısının Özellikleri Nelerdir?

İtalyan Arısının Özellikleri Nelerdir?

İtalyan Arısı Nedir? İtalyan Arısı ince karın ve nispeten uzun bir dile sahiptir. Kitin rengi karın altında ve 2-4. halkalarda daha parlaktır. Bu ırkta kıllar sarımsı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir. Sakin yaradılışlıdırlar. Çoğalma kabiliyetleri fazladır. Yavru büyütme özellikleri iyi, oğul verme meyilleri zayıftır. Obu...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
reflesh

Bitkileri ıhlamur gibi kaynatıp balla tatlandırarak içiniz. Fokur fokur uzun süre kaynatmayınız. Sıcak suda akşamdan sabaha kadar bekletin, sıcak-soğuk tavsiyeye göre içiniz.

SORHOCAM.COM

Tarım, gıda ve hayvancılık üzerine kurulmuş bir websitesidir. Websitemizde yetiştiricilik, hastalıklar, zararlılar vb. ile ilgili yazılar bulunmaktadır.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları