• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Aralık 2022 Cuma

İtalyan Arısı Nedir?

İtalyan Arısı ince karın ve nispeten uzun bir dile sahiptir. Kitin rengi karın altında ve 2-4. halkalarda daha parlaktır. Bu ırkta kıllar sarımsı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir.

Sakin yaradılışlıdırlar. Çoğalma kabiliyetleri fazladır. Yavru büyütme özellikleri iyi, oğul verme meyilleri zayıftır. Oburdurlar ve kuvvetli aileler kış mevsiminde fazla bal tüketirler. Uzun dilleri sayesinde yonca çiçeklerinden kolaylıkla yararlanırlar. Üstün petek yapıcılık içgüdüsü İtalyan arısını arılar arasında en iyi petek üreten arı haline getirmiştir. Bu ırkın yağmacılık alışkanlığı birçok iyi özelliklerinin yanında hiç arzu edilmeyen bir durum yaratmaktadır. Yön tayin etme duyguları zayıftır ve genellikle yanlış kovanlara doğru uçarlar.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 28811

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

İtalyan Arısının Özellikleri Nelerdir?

İtalyan Arısının Özellikleri Nelerdir?

İtalyan Arısı Nedir? İtalyan Arısı ince karın ve nispeten uzun bir dile sahiptir. Kitin rengi karın altında ve 2-4. halkalarda daha parlaktır. Bu ırkta kıllar sarımsı renkte olup bu durum erkek arılarda daha belirgindir. Sakin yaradılışlıdırlar. Çoğalma kabiliyetleri fazladır. Yavru büyütme özellikleri iyi, oğul verme meyilleri zayıftır. Obu...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Meşe Ve Kayın Ağacından Buharlaşan Hava Bir Gün İçinde Yaklaşık 100 Litreyi Bulur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya