• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Arıcılık yapmak isteyen şahıs her şeyden önce bu işi yapmaya istekli ve kararlı olmalıdır. Kararını verdikten sonra arıcılık hakkında, arıların yaşam düzeni ile ilgili çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeli, mümkünse kurslara iştirak etmeli hatta bir arıcı yanında bir müddet çalışarak arıcılığın inceliklerini öğrenmelidir. Daha sonra az koloni satın alarak (20-30 koloni) işe başlamalıdır. Bu şekilde hem risk azaltılmış hem de yavaş yavaş meslek öğrenilmiş olur. Zamanla arıcılığı öğrendikçe arı kolonilerini çoğaltmak kolaydır.

Arıcılığa Başlarken Dikkat Edilecek Hususlar

  1. Arıcılık yapılacak bölgenin iyi seçilmesi gerekir. Bölgenin iklim ve flora durumu arıcılık yapmaya elverişli olmalıdır.
  2. Arı ırkı ve arı kovanları iyi olmalıdır. Kullanışlı sağlam kovan, sağlıklı, genetik vasıfları iyi koloniler olmalıdır.
  3. Arıcılığın bütün teknik konularının iyi öğrenilmesi gerekir.
  4. Alınan kolonilerde hastalık ve zararlılara karşı ilaçlama yapılmış olmalıdır.
  5. Koloninin anası genç ve vasıflı olmalıdır.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 35330

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Arıcılığa Nereden ve Nasıl Başlamalı?

Arıcılığa Nereden ve Nasıl Başlamalı?

Arıcılık yapmak isteyen şahıs her şeyden önce bu işi yapmaya istekli ve kararlı olmalıdır. Kararını verdikten sonra arıcılık hakkında, arıların yaşam düzeni ile ilgili çeşitli kaynaklardan bilgi edinmeli, mümkünse kurslara iştirak etmeli hatta bir arıcı yanında bir müddet çalışarak arıcılığın inceliklerini öğrenmelidir. Daha sonra az koloni satı...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Üstada sorarlar sеvgi mi nеfrеt mi diyе, “nеfrеt” diyе cеvap vеrir vе еklеr; çünkü onun sahtеsi olmaz.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya