• notifications1
  • menü

Bugün : 25 Eylül 2022 Pazar

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

Her evde bulunan, ancak kullanımına oldukça dikkat edilmesi gereken ve oldukça da zor kullanılan, aynı zamanda tehlikeli olan düdüklü tencerelerde çabuk ve harika yemekler pişirilebilir. Kullanmasının püf noktaları olan düdüklü tencerelerin şimdi farklı ve daha kolay kullanılabilen modelleri çıkmış olsa da, hala eskilerden kullanan anneler mevcuttur. Düdüklü tencereler, püf noktaları bilinmediği takdirde yemeği kötü yapabilir ve çeşitli tehlikeler (patlama gibi) sergileyebilir.n düdüklü tencereler oldukça makul bir fiyata günümüzde satılmaktadır.

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Düdüklü tencerede yemek yapılır iken kapağı kapatıldıktan sonra düdüğü mutlaka açık olmalı, bu hava çıkışıdır. Yeni model düdüklü tencerelerde otomatik sistem olsa da eskilerde elle kaldırılıp indirilen kısımdaki düdüğün yukarıda olması gereklidir.
  • Düdük ses çıkarmaya başladığında, hava çıkmaya başladı demektir. Yaklaşık 1 dakika havanın çıkması beklenmeli ve düdük aşağı indirilmelidir.
  • Her düdüklü tencerede birbirinden farklıdır ki bazısı bir yemeği 25 dakika da pişirirken bir diğeri 50 dakika da pişirebilir. Manuel ayarlarının ve bazı noktalarının da birbirinden farklı olduğu düdüklü tencerelerin bazılarının üstlerinde zaman ayarlayıcıları vardır ve bu büyük bir kolaylıktır.
  • Zaman ayarı olmayan düdüklü tencerelerde yemek yapılır iken; mutlaka saat tutulması önerilir.
  • Yemeği pişirme süreniz bittiğinde tencereyi hemen ocaktan almamalı hatta oynatmamalısınız. Basınç ve kaynama işlemi devam etmekte olacaktır. Ciddi zararlar ortaya çıkabilir.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 50025

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Düdüklü Tencere Kullanmanın Püf Noktaları Her evde bulunan, ancak kullanımına oldukça dikkat edilmesi gereken ve oldukça da zor kullanılan, aynı zamanda tehlikeli olan düdüklü tencerelerde çabuk ve harika yemekler pişirilebilir. Kullanmasının püf noktaları olan düdüklü tencerelerin şimdi farklı ve daha kolay kullanılabilen modelleri çıkmış olsa...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Çileğe mikroskopla bakıldığında tam ortasındaki küçük kısmın bir krala benzediği görülür.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya