• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Çocuklarınız bahçede oynarken pantolonları veya giysileri ot lekesi olur. Bu ot lekelerini çıkrmak hiç de kolay değildir. Çim lekeleri özellikle annelerin korkulu rüyaları arasındadır. Bu zor lekenin çıkarılması için size dört farklı alternatif sunacağız.

Test

Çim lekesinin en büyük özelliği doğal bir renkle boyanmış olmasıdır. Kumaşın iplikleri arasına bu renkler girer. Leke olduktan sonra fırçalamanız gerekir. Bunun ardından size sunacağımız yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz.

 

Hidrojen Peroksit (oksijenli su) ve kabartma Tozu

Hidrojen peroksit (oksijenli su) ile kabartma tozunu eşit miktarda karıştırın ve pürüzsüz bir macun oluşturun. Ardından bu macunu lekenin üzerine sürün. Hidrojen peroksit lekeleri doğal yoldan yok eder, kabartma tozu ise sert lekeleri söker. Bu karışımı lekenin üzerine sürdüğünüz zaman kabarcıklar oluşmaya başlayacaktır. Bu konuda dikkatli olun. Karışımın giysinin rengini bozmaması için bu uygulamayı yapmadan önce kumaşı mutlaka ıslatın.

 

Sirke

Çimen lekeleriyle mücadele için tavsiye edilen bir başka yöntem ise sirkedir. Sirke yağları söker ve doğal bir antibakteriyel olduğu için mükemmel bir temizleyicidir. 10 dakika boyunca çimen lekesi olan bölümü sirke içine batırın ardından pantolonu çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

 

Leke çıkarıcı çubuk

Çimen lekesini çıkarmak için uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise leke çıkarıcı çubuktur. Fels Nafta ve doğal sıvı sabun ile yapılan bu leke çıkarıcıyı çimen lekesinin üzerine sürün ve ovun.

 

Bulaşık sabunu

Yağ çıkarma konusunda çok başarılı olan sıvı bulaşık sabunu çamaşırları yıkamadan önce kullanılması halinde çok iyi sonuçlar veriyor. Çim lekesinin üzerine bulaşık deterjanı sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından lekeli giysiyi çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

 

Sonuçlar

Yukarıda söz ettiğimiz yöntemleri biz de denedik. Ve sonuçlara baktığımız zaman hidrojen peroksit ve kabartma tozu kullanılan yöntemin çok iyi sonuçlar verdiğini gördük. Çim lekesi olduğunda ne kadar kısa sürede müdahale edildiği de çok önemlidir. Lekenin üzerine çok fazla malzeme ile müdahale etmekten kaçının. Kumaş üzerinde yapılan yöntemlerden sonra hala lekeler duruyorsa giysiyi kurutucuya atmayın. Uygulamayı bir kez daha yapın.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 41426

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Tencere Seçiminde Seramik mi Granit mi?

Tencere Seçiminde Seramik mi Granit mi?

Tencere Seçiminde Seramik mi Granit mi? Tencereler, mutfakta en sık kullanılan mutfak eşyalarındandır. Tencereler, yemek yapma aşamasında kullanıldıkları için sağlık koşullarına uygun olmalıdır. Bundan birkaç sene öncesine kadar mutfaklarda yaygın olarak teflon tencereler kullanılmaktaydı. Fakat yapılan araştırmalarda teflon tencerelerin, sağlı...

Çim Lekesi Nasıl Çıkar?

Çim Lekesi Nasıl Çıkar?

Çocuklarınız bahçede oynarken pantolonları veya giysileri ot lekesi olur. Bu ot lekelerini çıkrmak hiç de kolay değildir. Çim lekeleri özellikle annelerin korkulu rüyaları arasındadır. Bu zor lekenin çıkarılması için size dört farklı alternatif sunacağız. Test Çim lekesinin en büyük özelliği doğal bir renkle boyanmış olmasıdır. Kumaşın iplik...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Yaşadığın yeri cennet yapamadığın sürece kaçtığın her yer cehennemdir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya