• notifications1
  • menü

Bugün : 25 Eylül 2022 Pazar

Bulaşık Makinasında Yıkayabileceğiniz Eşyalar

Bulaşık makinası sadece bulaşıklar için değildir. Bu cümle size şaşırtıcı gelebilir ama gerçek. Bulaşık makinası bir çok eşyanızın temizlenmesinde size büyük kolaylık sağlar. Belki bazılarını yapıyor bazılarını ise hiç bilmiyor olabilirsiniz. Siz de deneyin eşyalarınız tertemiz ve dezenfekte edilmiş olarak makinadan çıkacaktır.

İşte bulaşık makinasında yıkayabileceğiniz eşyalar:

Aspiratör Fanları: Mutfağınızda bulunan havalandırma fanları yağlar sebebiyle çok kirlenir. Bu fanları çıkardıktan sonra elinizle yıkamak yerine bulaşık makinası koyabilirsiniz.

 

Ocağınızın Tuşları: Ocakların tuşları da çok kullanılır ve çok kirlenir. Bu tuşları da güvenle bulayşık makinasının içinde yıkayabilirsiniz.

 

Yüzey fırçası: Yüzeyleri temizlemek için kullandığınız fırçaları (çıkabilir başlıklı ise) bulaşık makinesinde aylık temizleyebilirsiniz.

 

Makyaj fırçaları: Kapsamlı bir temizlik için ayda bir kez makinanın kaşıklık bölümüne makyaj fırçalarını yerleştirin. Kullanmadan önce tamamen kurumasını bekleyin.

 

Saç fırçaları ve taraklar: Saç fırçasındaki saçları tamamen temizleyin. Fırçanın içindeki kalıntıları ve bekterileri bulaşık makinası yok edecektir.

 

Kaş fırçası: Kaşlarını taramak için kullandığınız fırçayı da bulaşık makinasının kaşıklık bölümüne koyabilirsiniz.

 

Tırnak makası: Bulaşık makinası makasları dezenfekte eder. Makasını kaşıklık bölümüne koyun. Yıkandıktan sonra paslanmaması için iyice kurutun.

 

Cımbız: Cımbız da bulaşık makinesinde güvenle temizlenebilir.

 

Plastik çocuk oyuncakları: Plastik oyuncaklar bulaşık makinenisinin üst rafında yıkanması daha füvenli olacaktır. Oyuncak üzerindeki kir ve mikroplar yok olacaktır.

 

Toz bezi: Toz bezleri genellikle çamaşır makinası içinde kaybolur. Bulaşık makinasında güvenle yıkayabilirsiniz

 

Dolap kolları: Çoğu seramik ve metal dolap kollarını bulaşık makinesinde yıkamak güvenlidir.

 

Köpek oyuncaklar: Köpeğinizin salyasıyla kirlenen oyuncaklarını bulaşık makinasının üst rafına koyarak yıkayebilirsiniz.

 

Ustura: Usturanın derin temizliğini sağlamak için kaşıklık bölümüne koyabilirsiniz.

 

Saç bağları: Saçınızın bağlarını temizlemek için yine bulaşık makinasını kullanabilirsiniz.

 

Çıkarılabilir bardak tutucular: Arabanızda bulunan bardak tutucuları da çıkarıp bulaşık makinasının içine koyabilirsiniz.

 

Sünger: Süngeri uzun ömürlü ve steril olmasını istiyorsanız bulaşık makinası en doğru yöntemdir.

 

Buzdolabı raflar: Buzdolabınızın rafları da bulaşık makinesinde yıkanabilir. tabi boyutları uygun olursa

 

Sabunluklar: banyo veya mutfakta bulunan sabunlukları da bulaşik makinasında yıkayın. Plastik ise üst rafa koyun.

 

Diş fırçalıkları: Seramik veya plastik diş fırçalıkları üst rafta yıkanabilir.

 

Beyzbol şapkaları: Temiz beyzbol şapkalarını bulaşık makinenizin üst rafına koyun. Böylece çamaşır makinesindeki gibi bükülmüş olmaz. Asın ve kurutun.

 

Ağız muhafazaları: Diş ve ağızlık muhafazaları bakteri üremesine müsait yerlerdir. Bunun için mutlaka bulaşık makinasında yıkayın.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 55873

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bulaşık Süngeri Ne Kadar Zamanda Değiştirilmeli?

Bulaşık Süngeri Ne Kadar Zamanda Değiştirilmeli?

Bulaşık Süngeri Ne Kadar Zamanda Değiştirilmeli? Hijyen, sağlık açısından hayati bir konudur. Kısaca bakterilerin yaşam alanlarından uzaklaştırılıp temizlenmesi olarak tanımlayabileceğimiz bu kavram; insan bağışıklık sisteminin korunması, hastalıkların yayılmasının önüne geçilmesi gibi çok önemli görevlere sahiptir. Bu nedenle yaşamın her alanı...

En İyi Bulaşık Deterjanı Hangisidir?

En İyi Bulaşık Deterjanı Hangisidir?

Kirli bulaşıkların temizlenmesi çok önemlidir. Bulaşıkların üzerinde kalıntı kalmaması ve yeteri kadar hijyenik olması gerekir. Bu sürede bulaşık makinasının da korunması önemlidir. Piyasada birden çok bulaşık deterjanı bulunmaktadır. Deterjanlar hem toz hem de sıvı halde olabilirler. Hangisinin daha iyi olduğu tartışılan bir konudur. Sıvı mı...

Bulaşık Makineniz Kötü Kokuyorsa Mutlaka Yapın!

Bulaşık Makineniz Kötü Kokuyorsa Mutlaka Yapın!

Bulaşık Makineniz Kötü Kokuyorsa Bulaşık makinelerinde biriken bulaşıklar çoğu zaman kötü kokulara neden olmaktadır. İçinin tamamen dolmasını bekledikten sonra bulaşık makinesini çalıştıran bayanların kirli bulaşık dolu makinenin kapağını her açışlarında etrafa oldukça kötü bir koku yayılmaktadır. Bu kokuların önüne geçmek için hazır olarak sat...

Çizilmeyen Bulaşıklar İçin Mutlaka Yapın!

Çizilmeyen Bulaşıklar İçin Mutlaka Yapın!

Bulaşık makinesi, elde bulaşık yıkamaktan şikâyetçi olan pek çok kişi için kurtarıcı niteliği taşıyan bir icattır. Ancak zaman zaman bulaşık makinelerin sorun çıkarması can sıkıcı olmaktadır. Özellikle bulaşık makinesi kullanan çoğu kişinin ortak sorunlarından biri olan bulaşıkların çizilmesi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu durumda akla ...

Bulaşık Makinesinde Koku Oluşması Nasıl Engellenir?

Bulaşık Makinesinde Koku Oluşması Nasıl Engellenir?

Bulaşık Makinesinde Koku Oluşması Nasıl Engellenir? Beyaz eşyalardan bulaşık makinesi günümüzde bayanların neredeyse eli ayağı konumundadır. Bulaşık makinelerinin markaları ne olursa olsun, bambaşka sebeplerle kötü koku oluşumu başlar. Bu da bütün eve yayılarak can sıkıcı bir hal almaktadır. Ne yaparsanız yapın geçmeyen bu kokunun sebeplerini i...

Bulaşık Yıkanırken Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Bulaşık Yıkanırken Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Bulaşık Yıkanırken Yapılmaması Gerekenler Hemen hemen her evde artık bulaşıklar makinada yıkanıyor. Ancak bulaşıkları yıkarken dikkat edilmesi bazı kurallar ya bilinmiyor ya da dikkat edilmiyor. Uzmanlar tarafından hazırlanan rehberi sizler için derledik. Bulaşık makinasında yıkama yapılırken ne yapılmalı, neler yapılmamalıdır. Bulaşık Yıkan...

Bulaşık Makinasında Yıkayabileceğiniz Eşyalar Nelerdir?

Bulaşık Makinasında Yıkayabileceğiniz Eşyalar Nelerdir?

Bulaşık Makinasında Yıkayabileceğiniz Eşyalar Bulaşık makinası sadece bulaşıklar için değildir. Bu cümle size şaşırtıcı gelebilir ama gerçek. Bulaşık makinası bir çok eşyanızın temizlenmesinde size büyük kolaylık sağlar. Belki bazılarını yapıyor bazılarını ise hiç bilmiyor olabilirsiniz. Siz de deneyin eşyalarınız tertemiz ve dezenfekte edilmiş...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya